Zaznacz stronę

kapelanka21 lutego, piątek, godz. 19.00
Kapelanka
cena biletu: 12 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu

Kapelanka to muzyczny projekt przyjaciół z Zakopanego i Częstochowy, których połączyła pasja do muzyki oraz miasto Kraków, gdzie każdy z nas obecnie mieszka, uczy się czy pracuje. Nazwa zespołu wywodzi się od nazwy ulicy, przy której część z nas mieszka.
Jest to miejsce naszych wspólnych spotkań, prób i zabawy, a ponadto jest grą dwóch słów: „Kapela %2B Anka”

Zespół spotkał się i zainicjował swoją działalność w ubiegłym roku przy okazji warsztatów muzycznych w Leoncinie prowadzonych przez basistę zespołu VooVoo, Karima Martusewicza. Od tego czasu intensywnie pracujemy nad materiałem do pierwszej płyty. Owocem tej współpracy jest nasza pierwsza EPka, na której znalazły się cztery piosenki naszego autorstwa, oraz dwa klipy video zrealizowane przy okazji rejestracji materiału. Prócz tego w swoim repertuarza posiadamy około 15 w pełni autorskich numerów, które czekają by mogły zostać również zrealizowane i by nasza pełnowymiarowa płyta trafiła do produkcji. Do kreowania naszego brzmienia wykorzystujemy nowoczesną elektronikę oraz muzyczne doświadczenie które nabywaliśmy przez lata spędzone w szkołach, czy na Akademii Muzycznej (miasta Krakowa).

Jako jeden z ostatnich naszych „małych-wielkich” sukcesów jest fakt, że nasz cover do piosenki Tightrope spotkał się z aprobatą jego autorki Janelle Monae, wybitnej amerykańskiej wokalistki muzyki soul nominowanej do nagród Grammy czy MTV Music Awards, czego wyrazem zostało umieszczenie go na jej oficjalnym profilu Twitter oraz zwrócenie uwagi na zespół Kapelanka.

Skład zespołu tworzą młodzi muzycy, których średnia wieku to niespełna 20 lat.

Ania Seman, nasza wokalistka, od najmłodszych lat wychowana w muzycznym domu. Jej rodzice współtworzą zespół Krywań, z którym zjeździli pół świata. Nie mogło być inaczej by nie poszła w ich ślady i tak dziedzicząc miłośc do muzyki, sama pragnie stać na scenie i występować przed szeroką publicznością, gdzie najzwyczajniej w świecie się spełnia.
Na codzień uczęszcza do Szkoły Projektowania Ubioru w Krakowie.

Mikołaj Kubicki, młody trębacz i bardzo zdolny, rokujący kompozytor. Ucząc się w Częstochowskiej szkole muzycznej, wygrywa konkursy grając na klasycznej trąbce, a po zajęciach zgłębia tajniki harmonii jazzowej i improwizacji. Jego talent docenił znany amerykański trębacz jazzowy Gary Guthman.

Michał Paluch, absolwent gitary klasycznej Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie obronił pracę magisterską o nowych technikach improwizacyjnych. Był związany ze sceną breakbeatową w kolektywie Sonic Ionic.

Łukasz Pospieszalski, ukończył fortepian klasyczny na Akademii Muzycznej w Krakowie. Wywodzi się z muzykującej rodziny Pospieszalskich, gdzie z tradycjami wspólnego muzykowania miał do czynienia od najmłodszych lat. Po zakończeniu edukacji klasycznej zaczął szukać swojego miejsca wśród improwizacji i harmonii jazzowych, a także tworzeniu muzyki.

Wawrzyniec Topa, basista, rodowity Zakopiańczyk, wychowany wśród kozic i hal. Prócz wirtuozerskich zdolności wiolinistycznych wypracowanych przez lata edukacji muzycznej, posiada pasję tworzenia instrumentów lutniczych, które pomaga budować swojemu ojcu, wybitnemu lutnikowi.

Kamil Januszek, perkusista, mistrz Polski juniorów w narciarstwie alpejskim. Od najmłodszych lat dorastał wśród muzyki. Najpierw uczęszczał do szkoły muzycznej w Zakopanem grając na fortepianie, później pobierał prywatne lekcje gry na perkusji. Obecnie student Prawa Uniwersytetu Jagielońskiego.

Mateusz „Hulba” Hulbój, z miłości do tworzenia muzyki elektronicznej rzucił studia na Politechnice Krakowskiej. Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej i Liceum Ogólnokształcącego w Zakopanem.

MIKOŁAJ KUBICKI – trumpet
MICHAŁ PALUCH – acoustic guitar
ŁUKASZ POSPIESZALSKI – keyboards
WAWRZYNIEC TOPA – bass
KAMIL JANUSZEK – drums
MATEUSZ HULBÓJ – ableton live