Zaznacz stronę

jazz329 listopada
Jazzpospolita
bilety: 20 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu

„Almost Splendid” Jazzpospolitej był jednym z najlepiej przyjętych polskich debiutów ostatnich lat. Niezwykła fuzja nu-jazzu, elektroniki i zmysłu melodycznego pozwoliła dotrzeć́ do wrażliwości zarówno miłośników tradycji jazzowej, jak i fanów z kręgów indie, post-rocka czy po prostu ambitnego popu. Drugi album „Impulse” pokazał inne oblicze zespołu – znacznie bardziej rozimprowizowane, niespokojne i psychodeliczne. Zamysłem było oddanie na płycie tego, co dzieje się podczas koncertów Jazzpospolitej. Mimo zmiany estetyki płyta została bardzo przychylnie oceniona zarówno przez fanów, jak i recenzentów.

Od chwili debiutu zespół znajdował się w niemal nieustającej trasie koncertowej. Jazzpospolita zagrała ok. 150 koncertów w Polsce, Danii, Rosji, Bułgarii i Rumunii, występując m.in na festiwalach takich jak: Open’er, Męskie Granie 2011 i 2012, Copenhagen Jazz Festival, Garana Jazz Festival, Kaliningrad City Jazz. Uznanie dla występów Jazzpospolitej na żywo wyraziła redakcja 3 Programu Polskiego Radia, nazywając zespół odkryciem koncertowym roku 2011.

Zakończywszy trwającą niemal pół roku trasę “Impulse”, muzycy postanowili oddać swoje kompozycje w ręce zaprzyjaźnionych i cenionych przez nich producentów. Celem tego eksperymentu jest sprawdzenie jak utwory Jazzpospolitej zabrzmią przepuszczone przez pomysłowość i wrażliwość innych twórców. EP-ka z remixami ukaże się w listopadzie 2012. Co ciekawe, fizyczne nośniki będą ręcznie podpisywane i numerowane, a ich zdobycie będzie możliwe tylko na koncercie. Do szerokiej dystrybucji materiał trafi za pośrednictwem sklepów z plikami muzycznymi.