Zaznacz stronę

11 września, start 19.00 // wstęp wolny

Jazz Ring to trzydniowy Festiwal.
Odbywający się w ramach projektu Coolturalny Stary Rynek

Jazz Ring w trzech odsłonach w Meskalinie, Dragonie i na Starym Rynku w Poznaniu, to pojedynek muzyczny, zabawa konwencją i świeżość pomysłów wybitnych Artystów.

Niekonwencjonalnie zaaranżowane: scena i finałowy niedzielny koncert na Starym Rynku.
Z udziałem wszystkich zespołów grających wcześniej, plus udział Michaela Zeranga.
Jednak zanim nastąpi muzyczne boksowanie, są dwa dni emocjonujących przedbiegów.

W Meskalinie w pierwszy dzień Festiwalu zaprezentują się znakomite jazzowe grupy:

killwater

19.00 Kilwater
Kompozycje Kilwatera oparte na stylistyce surf rockowej przemycają melodie w klimacie muzyki filmowej, osadzone na psychodelicznej, czasem demonicznej gitarze, rytmicznym basie i energicznej perkusji a gra saksofonu i klawiszy wprowadza elementy improwizacji jazzowej.

niechec

20.30 Niechęć

to niezwykle oryginalny głos na polskiej scenie alternatywnej. Muzycy zespołu odwołują się do bogatej tradycji rodzimego jazzu, zarazem odważnie i bezkompromisowo poszerzając ją o rockową psychodeliczność i nastrojowość rodem z muzyki filmowej.

Jazzpo_EP2

22.00 Jazzpospolita

Zespół w ciągu pięciu lat wydał trzy płyty i zagrał około 150 koncertów w Europie i Polsce. Działając w niezmienionym czteroosobowym składzie.

Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita zjednuje sobie zwolenników z bardzo różnych kręgów i z powodzeniem występuje nie tylko na klubowych koncertach, ale też na dużych festiwalach jazzowych i popowo-rockowych.