Zaznacz stronę

HYMMJ

30 października / wtorek

bilety: 20/30 zł

HYMMJ to berliński zespół, który w sierpniu 2017 wypuścił swój pierwszy album pod tytułem A Potential Cause For Rain . Ich pierwszy koncert w Polsce odbył się w kwietniu 2018 w ramach Festiwalu Enea Spring Break, po entuzjastycznym przyjęciu, wracają do Meskaliny.
Ich nowy singiel Magnetic Heart to utwór promujący nową, drugą płytę , która ukaże się tej jesieni, dzięki patronatowi niemieckiej agencji muzycznej Initiative Musik.
Magnetic Heart jest specyficznym zapisem miejskiego życia. Spotykasz kogoś nowego, tracisz go. Ciągle próbujesz nowych rzeczy, często zatracając przy tym samego siebie. Życie wypełnione jest nieustannym tworzeniem relacji z wszystkim co nas otacza, a także dekonstrukcją tych relacji.
Wokalista i gitarzysta Sønke Piet wyjaśnia: “Naszym życiem kieruje niewidzialna siła, jednak jej wpływ jest jak najbardziej widoczny, czy to w przelotnym spotkaniu, w związkach, czy w tańcu z kimś nowopoznanym. Jednostki czasem przyciągają się, a czasem odpychają. Te odczucia nie muszą być jednoznaczne ani stałe, jest to raczej stan dynamicznych napięć, które w sposób istotny wpływa na nasze życie.
W „Magnetic Heart” słychać wiele muzycznych inspiracji. Jest tu gitara nawiązująca do The Police, perkusja brzmiąca niczym droid i basy dla których wielu gitarzystów dało by się pokroić, a wszystko to wzbiera i spada na słuchacza niczym waląca się ściana hałasu, po to żeby za chwilę znów powrócić do jasnej i zwartej kompozycji.
Projekt okładki płyty wykonała berlińska artystka Angelika Kubinski, a 11 maja pokazano video clip zrealizowany przy współpracy z producentem muzycznym i artystą tworzącym animacje komputerowe – Uli Buderem.
W skład HYMMJ wchodzą: Sønke Piet (wokal i gitara), Samuel Gestrich (organy), Max Jännerwein (perkusja) and Elias Weber (gitara basowa).

Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne są w serwisie goout.net

+

Wszystkie koncerty rozpoczynają się
o godzinie 19.00.
Bilety można nabyć w dniu koncertu,
przy wejściu.