Zaznacz stronę

Klubokawiarnia Meskalina

zaprasza na koncert: HELLO MARK

w ramach Festiwal Przyjaciół Meskaliny

data: 6.12.2014, SOBOTA

godzina: 19.00

Ten poznański zespół umiejętnie łączy taneczny pop z rockową ekspresją. Jego album „Close Your Eyes” trafił do kilku zestawień jako „debiut roku 2013”, a prawdziwą siłą Hello Mark są przepełnione młodzieńczą energią koncerty. Do najważniejszych z nich należą koncerty na festiwalach Open’er 2014 i Spring Break 2014, a także transmitowane na żywo występy w warszawskim studio radiowej Czwórki i w Studio im. Komedy w poznańskim Radio Merkury.

H_m

Zespół powstał jesienią 2011 roku, a tuż przed pierwszym koncertem opublikował w sieci sesję „Live@Home”, która niespodziewanie trafiła na radiowe anteny. Rok 2012 przyniósł kolejne występy, m. in. koncert w radiowej Czwórce, a także rozpoczęcie nagrań.

W kwietniu 2013 ukazał się zapowiadający album pierwszy singel – „Never Ending Story”, zilustrowany teledyskiem, który otrzymał nominację do nagrody YACH 2013. Piosenka trafiła na składanki: „Poduszkowiec 2.0” oraz „Polska alternatywa”. Pojawiła się też na antenach Trójki, Czwórki i Eski Rock.

Ostatecznie płyta „Close Your Eyes”, której realizacji i produkcji podjął się Bartłomiej Frank (m. in. Grabek, Bajzel, Pogodno) ukazała się pod koniec listopada 2013. Dla zespołu jest zamknięciem pierwszego etapu działalności i przepustką do poszukiwań nowych brzmień i pomysłów.

Część z nich można już usłyszeć podczas koncertów. Są one próbką dojrzalszego i nieco bardziej zróżnicowanego materiału przygotowywanego na drugi album. Zanim rozpoczną się jego nagrania, grupa zaprezentuje jednak dwa zaskakujące single, których można się spodziewać w pierwszych miesiącach 2015 roku.

Zespół tworzą:
Oskar Staszak – wokal
Fryderyk Szulgit – gitara
Michał Kmieciak – instrumenty klawiszowe
Jarek Krawczyk – instrumenty klawiszowe
Filip Martyniec – gitara basowa, chórki, instrumenty klawiszowe
Adam Fordon – perkusja
Bartłomiej Frank – realizator dźwięku

Więcej informacji:
www.hellomarkmusic.com
www.facebook.com/hellomarkmusic
www.youtube.com/hellomarkmusic