Zaznacz stronę

hanimal1 kwietnia, wtorek, godz. 19.00
Hanimal
cena biletu: 12 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu

Hanimal – warszawska formacja założona na początku 2011 roku. Początek dały jej wiersze Magdy Malarowskiej, siostry założycielki zespołu – Hani Malarowskiej. Zespół, po pierwszym koncercie we wrześniu 2011 roku, wielokrotnie zagrał w stołecznych klubach, jak i w ramach kilku festiwali: Warsaw Music Week 2012, Męskie Granie 2012 (Gdańsk), Off Festival 2012, czy Slot Art 2013.
Muzyka Hanimal jest nostalgiczna, ale to także swobodne poruszanie się pomiędzy rytmicznym, napędzającym graniem, a operowaniem plamami barwnymi. Jest więc ponuro i smutno, ale i niepokojąco, a miejscami trochę psychodelicznie i freak-folkowo.
Muzycy udzielają się, bądź udzielali, również w innych składach. W przypadku Mateusza i Wojtka, grających nierzadko razem, są to w zdecydowanej większości projekty związane z muzyką etniczną i dawną; Mateusz (Mosaic, Nisza, Nylon Trio, Naneli Lale, Sentido del Tango, Tango Fuerte), Wojtek (Naneli Lale, Mosaic, Nisza, Sabionetta). Mateusz i Denis grali przed laty w składzie o nazwie Wannolot. Hania udziela się w zespole Lora Lie, a Asia ma własny piosenkowy materiał.

Skład zespołu:
Hania Malarowska – wokal, gitara akustyczna
Asia Komorowska – skrzypce, wokal
Mateusz Szemraj – gitara elektryczna / akustyczna
Denis Dubiella – gitara basowa
Wojtek Lubertowicz – intrumenty perkusyjne