Zaznacz stronę

halla218 października, godz. 20:00
Halla Nordfjörd
Bilety:przedsprzedaż 10 zł, w dniu koncertu 15zł
Bilety dostępne w klubie, CIM, bilety24.pl

Halla Nordfjörd
Kiedy Halla Nordfjörd przyleciała po raz pierwszy do naszego kraju, nikt do końca nie wiedział, czego się spodziewać po jej występach. Fakty były takie, że wszędzie grała dla pełnych sal kameralnych klubów. – Wypaliłam przed przylotem 50 płyt demo i zakładałam, że część z nich zabiorę ze sobą z powrotem do domu – przyznała. Tymczasem już pierwszego dnia wszystkie „demówki” zostały wyprzedane i Halla na bieżąco „wypalała” kolejne płyty, a ręcznie robiła do nich okładki. Prasa również nie pozostawia wątpliwości. Trasie Halli towarzyszyły takie recenzje:

Aktivist: Piękny, ściszony wokal i niezwykle urocze melodie, które gra na swojej gitarze, świetnie się komponują, wprawiają w melancholijny nastrój i budzą nostalgię. Jej utwory sprawiają wrażenie intymnych, „małych”, a przez to prawdziwych.

Przekrój: Halla wkrótce będzie gwiazdą. Wtedy będziecie mogli się pochwalić, że słyszeliście ją wcześniej w którymś z polskich miast.

Modny Kraków: Blond dziewczyna o czystym, ładnym głosie i delikatne dźwięki gitary. Subtelne piosenki o miłości i tylko żal, że jedynie dwie są w jej ojczystym języku, który ma w sobie coś z bulgotu gejzeru i zimna lodu, ale i ciepła tęczy nad wodospadem. Nie ma hitów – najbardziej radiowym, rozpoznawalnym utworem stanie się z pewnością „Jump” – i nie ma wpadek. Styl, który powinni polubić słuchacze Tori Amos, Björk i Norah Jones. Gdyby Halla grywała co wieczór w jednej z krakowskich knajp, na pewno chętnie bym tam zaglądał.

Halla Nordfjörd pochodzi z Raykiaviku. Co ma do zaoferowania? Piękny głos i równie ładne melodie, który gra na swojej gitarze. Artystka dała wiele koncertów na Islandii (m.in. na najsłynniejszym festiwalu na wyspie – Iceland Airwaves), ale odwiedziła też inne kraje Europy jak choćby Danię, Niemcy, Wyspy Owcze czy Anglię (wystąpiła na The Great Escape Festival w Brighton).
W 2012 roku 24-letnia Halla Nordfjörd wyda debiutancki album. Wcześniej jednak po raz drugi przyjedzie do Polski! Na kilkanaście występów. Zaśpiewa autorskie utwory zarówno po angielsku, jak i po islandzku. Warto sprawdzić jej talent teraz, zanim stanie się znaną, kolejną świetną wizytówką Islandii!

www.myspace.com/hallaboa