Zaznacz stronę

28 listopada
GROLSCH MŁODE KINO,
czyli filmowe wieczory z niezależnym kinem w Meskalinie

Grolsch Młode Kino to cykl pokazów filmowych młodych, polskich twórców. Projekcje odbywają się w sześciu miastach: Warszawie, Toruniu, Gdyni, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.
Podczas każdego wieczoru zostanie zaprezentowanych kilka filmów krótkometrażowych, animacji i etiud studentów trzech polskich uczelni: Łódzkiej Szkoły Filmowej (PWSFTviT), Warszawskiej Szkoły Filmowej i Krakowskiej Szkoły Filmowej.
Wśród filmów znajdą się prace zupełnie nowe, niepokazywane jeszcze szerszej publiczności, jaki i takie, które pokazywane były już na polskich festiwalach i zdybyły już wiele nagród, jak np. „MC. Człowiek z winylu“ Bartosza Warwasa.
Grolsch Młode Kino to niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z twórczością początkujących polskich filmowców. To także duża promocja dla samych twórców. Wakacyjna edycja pokazów Grolsch Młode Kino przyciągnęła łącznie ponad 1500 widzów w Warszawie, Poznaniu, Dębkach i na Helu.
Wstęp na Grolsch Młode Kino jest bezpłatny!
Na barze nie zabraknie też specjalnych promocji piwa Grolsch.

Barbakan
Reż. B. Żmuda, 22’, 2010, PWSFTviT
Emil po okresie zarobkowania wraca z Niemiec do, będącej w zaawansowanej ciąży, Ani. Przyjazd do Polski ma rozwiązać nie tylko finansowe problemy pary. Nieoczekiwanie los krzyżuje plany Emila tuż przed rozpoczęciem podróży tytułowym „Barbakanem”, ekspresem relacji Szczecin – Kraków. Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Królowa śniegu
reż. D. Woźnica, 4′, 2010, KSF
Wielokrotnie nagradzana opowieść o mrocznej kobiecie pragnącej zakosztować ludzkiej miłości.

Koniec świata
reż. Natalia Kostenko, 38’, 2010, WSF
Nieudana randka. Kac. Więcej kaca. Stażysta psychopata. Szef choleryk w napadzie szału. Ból głowy. Badania rynku. Bankiet w pracy. Dzień bez końca. Nadzieja. Koniec świata.

Drżące Trąby
real. N. Brożyńska, 4’, 2010, PWSFTviT
Pafnucy, futrzany stwór z lateksową trąbą, nie jest zbyt zadowolony ze swojej fizjonomii. Wśród gazet ma zdjęcie Kalasantego, postaci charakteryzującej się twarzą tryskającą zdrowiem i pogodą ducha. Pafnucy porusza się na wrotkach, ma kłopoty z koordynacją ruchową, daleko mu do Kalasia. Wpada w szał.

I Bóg stworzył samotność
reż. G. Dębowski. 19’, 2011, PWSFTviT
Błażej jest organistą kościelnym, który całe życie podążał ścieżką wiary. Jest już jednak w takim wieku, że dokucza mu samotność. Postanawia zatem znaleźć dziewczynę i… zapisuje się na kurs uwodzenia.

Dżungla
real. M. Makowski, 6’, 2010, PWSFTviT
„Dżungla jest krótką, animowaną historią chłopca, który budzi się w świecie zamieszkanym przez zwierzęta. Film wykonany jest dzięki połączeniu techniki animacji rysunkowej i wycinankowej.

Mój weltschmerz
reż. T.Sikora, 15′, 2010, KSF
Weltscherz to termin powstały w XIX wieku, określający ból istnienia, smutek, wynikający z permanentnej myśli o niedoskonałości świata. Tomek Sikora w swoim filmie pokazuje, że „weltscherz” to termin aktualny także w XXI wieku.

Pralnia

reż. Michał Dąbal; czas 13min, 2008
Płatny zabójca (Mirosław Zbrojewicz), wynajęty przez cyrkowego clowna (Iwo Pawłowski) do wykonania wyroku na swoim bracie bliźniaku, wyrusza w senną podróż po ciemnych i dziwnych miejscach.