Zaznacz stronę

15 listopada
GROLSCH MŁODE KINO,
czyli filmowe wieczory z niezależnym kinem w Meskalinie

Grolsch Młode Kino to cykl pokazów filmowych młodych, polskich twórców. Projekcje odbywają się w sześciu miastach: Warszawie, Toruniu, Gdyni, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.
Podczas każdego wieczoru zostanie zaprezentowanych kilka filmów krótkometrażowych, animacji i etiud studentów trzech polskich uczelni: Łódzkiej Szkoły Filmowej (PWSFTviT), Warszawskiej Szkoły Filmowej i Krakowskiej Szkoły Filmowej.
Wśród filmów znajdą się prace zupełnie nowe, niepokazywane jeszcze szerszej publiczności, jaki i takie, które pokazywane były już na polskich festiwalach i zdybyły już wiele nagród, jak np. „MC. Człowiek z winylu“ Bartosza Warwasa.
Grolsch Młode Kino to niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z twórczością początkujących polskich filmowców. To także duża promocja dla samych twórców. Wakacyjna edycja pokazów Grolsch Młode Kino przyciągnęła łącznie ponad 1500 widzów w Warszawie, Poznaniu, Dębkach i na Helu.
Wstęp na Grolsch Młode Kino jest bezpłatny!
Na barze nie zabraknie też specjalnych promocji piwa Grolsch.

MC. Człowiek z winylu
reż. B. Warwas, 21’, 2010, PWSFTviT
Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tyle jednemu człowiekowi… Bliska prawdy, choć mało znana historia życia człowieka bez którego nie byłoby ani upadku muru berlińskiego, ani zerwania żelaznej kurtyny, ani nawet opuszczenia spodni w kroku. A dokonał tego wszystkiego tytułowy MC Człowiek z winylu. Mówią o nim m.in. Piotr Bikont, prof. Tadeusz Lubelski, Zbigniew Hołdys, Krzysztof Skiba, Jerzy Urban, Hieronim Wrona, Krzysztof Zanussi.

Półprawdy
reż. E. Werwińska, 5′, 2011, KSF
Animacja ilustrująca baśń Feliksa Dawidowicza. Wykonane z prostotą projekty postaci i animacja, wspomagają naszą wyobraźnię i skłaniają do wielowątkowych refleksji na temat pojęcia prawdy i kłamstwa.

Chcę wstąpić do policji
reż. Agnieszka Mania, 29’, 2010, WSF
Historia młodej dziewczyny, która zostaje policjantką wbrew wszystkim i wszystkiemu. Opowieść o walce o własne marzenia, odwadze, sile i miłości.

Sing Me to Sleep
reż. M. Arnesen, 29’, 2010, PWSFTviT
45-letni pracownik poczty, Robert, mieszka ze swoją chorą matką. Chcąc wypełnić jej ostatnią wolę, mężczyzna wybiera się w desperacką podróż w poszukiwaniu dziewczyny lub kogoś, kto mógłby ją udawać.

Na dobry początek
reż. Wojciech Klimala, 22’, 2011, WSF
„Na dobry początek” to historia dwojga młodych ludzi, którzy w obliczu niespodziewanej ciąży muszą nauczyć się akceptować siebie nawzajem, pomimo różnych światów z których pochodzą.

Motur
Reż. M. Ściegliński, 13’, 2010, PWSFTviT
„Motur” to historia o potrzebie znalezienia swojego miejsca na ziemi. Po śmierci matki, relacje ojca i wkraczającego w dorosłe życie syna wystawione są na ciężką próbę. Między nimi staje Kasia, wiejska piękność, która burzy skostniałe zasady i przyczynia się do odnowienia stosunków ojca i syna.