Zaznacz stronę

18 marca // 19.00gniewomirbilety: 20/30 zł

Gniewomir Tomczyk – perkusista, współpracujący na stałe m.in. z zespołem XXANAXX, producentką oraz wokalistą MIN t czy kompozytorem muzyki filmowej Danielem Bloomem. Występował oraz współpracował z wieloma znanymi artystami polskiej sceny jazzowej, pop’owej czy elektronicznej.

Wraz ze swoim zespołem, „Gniewomir Tomczyk / Project” w składzie: MIN t (wokal / synth bass), Kuba Więcek (saksofon) oraz Marek Kądziela (gitara), prezentuje swój materiał muzyczny na licznych koncertach w całej Polsce.

„Zawsze marzyłem o własnym projekcie, w którym będą grali świetni, kreatywni muzycy a zarazem moi przyjaciele. Udało mi się to osiągnąć właśnie teraz z MIN t (Martyną Kubicz), Kubą Więcekim, Maćkiem Kądzielą oraz Markiem Kądzielą. Część utworów przearanżowaliśmy z mojej ostatniej płyty „Event Horizon”, na ktorej uslyszymy utowry w wiekszosci skomponowane wraz z pianista Andrzejem Mikulskim jak i dwa tematy gitarzystki Krzysi Gorniak, a część jest zupełnie nowych. Stale pracujemy nad własnym charakterystycznym jazzowo – elektronicznym brzmieniem. Ważnym elementem projektu są grający w nim muzycy. Min t’i jest świetną wokalistką, pianistką oraz producentką. Jednocześnie gra na syntezatorze bassowym oraz śpiewa. Jej neo – soul’owy wokal znacznie poszerza brzmienie zespołu. Kuba to młody, piekielnie zdolny saksofonista, z którym personalnie bardzo lubię współpracować. Marek to kolejny ważny element zespołu. Jego podejście do muzyki oraz planowanie plam brzmieniowych idealnie zgrywa się z moją wizją tego projektu. Zależy mi na tym aby każdy z muzyków czuł się swobodnie personalnie oraz muzycznie w moim projekcie. Tworzymy bardzo barwny oraz zaskakujący team. Zbieram nowe pomysły na kolejne publikacje.”

Stylistykę albumu można określić jako jazz / electronic. Kompozycje znajdujące się na płycie to rozbudowane, progresywne dzieła zahaczające o takie gatunki jak jazz, avant – jazz, drum’n’bass, dub, ambient. Połączenie muzyki klasycznej z jazzowymi frazami przywołuje z kolei skojarzenia z muzyką „trzeciego nurtu”. Na płycie pojawiają się takie nazwiska jak Piotr Schmidt, Marek Kądziela, Maciej Kościński, Mateusz Smoczyński, Krzysia Górniak, Kuba Więcek czy Mateusz Damięcki. Ich wkład bardzo poszerzył brzmienie albumu oraz wzbogacił jej artystyczne walory.

„This is definitely one of the most interesting releases so far in 2017, as far as I am concerned. Well done Wonder Kids!”

Adam Baruch

„Perkusyjność tej płyty nie tkwi bowiem w trudnych partiach bębnów, których tu jest sporo, ale sposobie w jaki muzyk dobiera brzmienia do każdego miejsca.”

Magazyn Perkusista