Zaznacz stronę

10 października
Girl & Nervous Guy, w skrócie G.A.N.G.
Wydawać by się mogło, że G.A.N.G. to debiut muzyczny,
jednak Dziewczyna i Nerwowy Chłopak do debiutantów z pewnością nie należą.
Grupę tworzą bowiem – znani z zespołów Husky, Oszibarack, C.K.O.D. i NOT: Patrycja Hefczyńska, Marcin Kowalski i Łukasz Klaus.

W listopadzie 2014 r., mogliśmy usłyszeć pierwszy singiel zespołu, pt. „Tail”. W pierwszym kwartale 2015 r. zaś, zespół wydał swoją pierwszą płytę pt. „Shake the Tree”.
Jak sami mówią o sobie: „Pomysł na wspólne granie muzyki urodził się w czasach, gdy nasze macierzyste zespoły (Husky, Oszibarack, C.K.O.D., NOT) wydawały pierwsze płyty, czyli prawie dekadę temu, jednak dopiero niedawno znaleźliśmy czas na jego rozwinięcie. Miał być dla nas odskocznią stylistyczną od tych projektów, a przemienił się we wspólną, muzyczną przygodę. Z założenia projekt był dwuosobowy. Piosenki powstawały na przestrzeni ostatnich kilku lat, w wolnych chwilach pomiędzy próbami, koncertami i nagrywaniem kolejnych płyt z w/w zespołami. W końcu przyszedł czas na podsumowanie naszej działalności w formie płyty. Po pierwszych próbach, do zespołu dołączył Łukasz, perkusista C.K.O.D. i NOT.
G.A.N.G. jest mieszanką różnych inspiracji, oscyluje pomiędzy starym bluesem a nowoczesną elektroniką, rock’n’rollem a klasyką, pomiędzy popem a awangardą.”

www.facebook.com/GirlandNervousGuy