Zaznacz stronę

funk25 czerwca, godz. 20.00
FUNKMASTERPUNK
Meskalina zaprasza na koncert w ramach specjalnego cyklu
cienka biała linia
Dragon-Meskalina
wszystkie koncerty wstęp wolny

Zespół FMP powstał w Poznaniu w 2010 roku z inicjatywy perkusisty Macieja „Ślepego” Głuchowskiego i basisty Macieja Schwartz’a. Niedługo po rozpoczęciu działalności do tej dwójki dołączył Tomek „DJ Kostek” Kościelny, nadając muzyce FMP funkowego, bboyowego charakteru i definiując jej styl i brzmienie. Czwartym stałym członkiem zespołu został gitarzysta Kuba Frydrych.

Inspiracją dla zespołu jest fascynacja starym brzmieniem kapel funkowych z lat 60-70, oraz muzyki filmowej z tego okresu. Czas pokazał jak mocny wpływ miała muzyka funk na powstawanie rożnych nowych nurtów muzycznych ostatnich 25 lat. Funk był podstawowym źródłem inspiracji dla wielu producentów z kręgu hiphop, house, disco czy drum n bass. Zespół postanowił powrócić do korzeni tego stylu i wykreować jego własna wersję.
Materiał z debiutanckiej płyty zespołu utrzymany jest w takiej właśnie konwencji opierając się na mocnym, osadzonym brzmieniu bębnów i basu oraz charakterystycznych dla stylu bboy funk partiach sekcji dętych. Kolorytu tej muzyce dodają nowoczesne partie gitar i DJ ski sposób miksu wszystkich elementów. W skrócie jest to potężna dawka energetycznych tanecznych utworów, w których zauważalne są elementy rocka hiphopu oraz zwariowanej elektroniki.
Na płycie Funkmasterpunk gościnnie nagrywała, wspomagając kwartet, plejada muzyków zadomowionych, na co dzień w najróżniejszych stylach muzycznych.
Na trąbce zagrali Antonii „Ziut” Gralak i Maciej Fortuna, który nagrał także partie tuby i waltorni. Na saksofonach wystąpił Bartek Smorągiewicz, instrumenty klawiszowe nagrał Steve Nash a wibrafon Mariusz „Mario” Gregorowicz.
Cechą szczególną zespołu jest brak jednego stałego wokalisty/ki i potraktowanie linii wokalnych na równi z instrumentalnymi.
Wokale do utworów na płycie użyczyli i nagrali K8 Rościńska, DonGuralesko oraz nowojorski raper Mass Cypher.

Materiał powstał w całości w CRS STUDIO w Poznaniu, miksem zajął się Ignacy Gruszecki, natomiast masteringowego szlifu dokonał Marcin Bors Fonoplastikon Studio Wrocław.

Strona facebook zespołu
http://www.facebook.com/FUNKMASTERPOLSKA

Poniżej link do pierwszego klipu zespołu z udziałem DonGuralesko w mushupie „synku”