Zaznacz stronę

franz27 marca, czwartek, godz. 20.00
Franz Nicolay
bilety 20 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu

Franz Nicolay jest niesamowicie utalentowanym muzykiem, który spędził w trasie 13 lat życia i nadal nie ma dość. Występujący na alternatywnej scenie muzycznej artysta związany był z punkowo-kabaretowym kolektywem World/Inferno Friendship Society, którego siła tkwiła w przepełnionych energią występach live. Przez 5 lat był członkiem indie rockowej grupy The Hold Steady, uczestniczył w wydaniu najważniejszych płyt zespołu, a następnie odszedł…gdy zespół osiągnął znaczną popularność, koncentrując się na solowej karierze.

Jego bezwstydnie przenikliwe i sentymentalne piosenki można obecnie usłyszeć w klubach na całym świecie. Artysta występuje solo, a w trasę zabiera ze sobą akordeon, banjo, gitarę oraz liczne anegdoty, które sprawiają że koncerty Franza Nicolaya są wyjątkowe, a artysta zaciera granice między koncertem a stand up comedy show. Amerykanin nieustannie koncertuje, w drugiej połowie 2012 roku wydał trzeci solowy album zatytułowany „Do The Struggle”, który zebrał świetne recenzje, a artysta w grudniu ubiegłego roku został krzyknięty został najlepszym akordeonistą na punkowej scenie muzycznej.
Warto dodać że Franz Nicolay nagrywał i występował z takimi artystami jak: Bruce Springsteen, Frank Turner, The Dresden Dolls czy Against Me!