Zaznacz stronę

fortuna25 marca, wtorek, godz. 19.00
FORTUNA & DYS
cena biletu: 15 zł przedsprzedaż, 22 zł w dniu koncertu

Wspólny projekt Macieja Fortuny i Krzysztofa Dysa stanowi pełną przestrzeni muzykę kameralną z pogranicza muzyki klasycznej i jazzu. W charakterze intymna, zachowuje wszelkie przymioty muzyki awangardowej.
Na wykonywany repertuar składają się wyłącznie autorskie kompozycje.
8 listopada 2013 r. ukazał się album duetu zatytułowany TROPY (TRACES).
Album otrzymał najwyższe notowania wśród polskich płyt jazzowych 2013 roku.

Maciej Fortuna – trębacz, kompozytor, aranżer. Jest doktorem sztuk muzycznych, magistrem prawa, producentem muzycznym, prowadzi wydawnictwo płytowe. Wykłada na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ma w swoim dorobku dziesięć w pełni autorskich płyt: Maciej Fortuna Quartet „Lost Keys”, Maciej Fortuna Trio: „Solar Ring”, „Sahjia” i „At Home”; oraz „In The Small Hours”, „1” , „LIVE” i inne.
Oprócz kreowania własnego języka muzycznej wypowiedzi i poszerzania palety brzmieniowej swojego instrumentu, trębacz eksperymentuje z innymi gatunkami muzycznymi. Wykorzystuje zdobycze live electronics, tworzy i reżyseruje koncerty multimedialne i produkcje video.

Krzysztof Dys – pianista młodego pokolenia. Obecnie asystent w klasie fortepianu na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Na stałe grający w jazzowym zespole Soundcheck, który ma już na koncie dwie autorskie płyty.
Współpracował m.in. z Jerzym Milianem, Mikołajem Trzaską, Wacławem Zimplem. Do jego ważniejszych osiągnięć można zaliczyć: trzecią nagrodę na konkursie pianistycznym im. Skriabina w Paryżu (2007), drugą nagrodę na Warszawskim Konkursie Pianistów Jazzowych (2006), Grand Prix festiwalu Jazz nad Odrą (jako członek zespoły soundcheck, 2006).

maciejfortuna.pl
www.facebook.com/maciej.fortuna
www.youtube.com/user/wwwMACIEJFORTUNApl