Zaznacz stronę

feminaFESTIWAL REPÚBLICA FEMENINA II
14 marca, poniedziałek
SPOTKANIA PODRÓŻNICZE (cz. II)
16:00 – 18:00

16:00
Natalia Stolarska
Pasojonatka obcych kultur i języków, w2010 roku ukończyła etnolingwistykę na UAM w Poznaniu, gdzie uczyła się języka baskijskiego. Wielokrotnie odwiedzała Kraj Basków. Obecnie studiuje języki celtyckie.
„Alicja w Krainie Baskijek”
Spotkanie z Natalią Stolarską to subiektywna opowieść o wyjazdach do Kraju Basków i o kobietach, które można tam spotkać. Jakie są Baskijki i czym potrafią zaskoczyć?

17:00
Joanna Maria Chrzanowska
Doktoranta UAM, fotografka, pasjonatka języka hiszpańskiego zafascynowana światem graffiti. Zjeździła Europę autostopem. Prowadzi bloga www.mruffs.blogspot.com
„Wyżej się już nie da, czyli o podróży Koleją Transandyjską”
Podróż do Peru Joanna odbyła z dwoma filmowcami. Ich zadaniem było zebranie materiału na film o Kolei Transandyjskiej. Jest to wielkie arcydzieło XIX techniki stworzone przez polskiego inżyniera Ernesta Malinowskiego. Do 2005 roku była to najwyżej położna kolej na świecie. Aby zebrać ciekawy materiał kilkakrotnie przejechali koleją trasę Lima-La Oroya-Huancayo. Warto również dodać, że by zdobyć ciekawe ujęcia wspinali się na okoliczne szczyty rzadko odwiedzanego pasma Andów, Cordillera Central. W wolnej chwili zapuścili się do dżungli oraz zwiedzili najważniejsze atrakcje turystyczne Peru. Cyfrowy zapis z wyprawy został nominowany przez National Geographic Travelery2010 w kategorii „blog travelerowca”. Więcej informacji o projekcie na:
www.transandino.info