Zaznacz stronę

26 / 25 marca

rytm2Dwa dni bloków warsztatowych  poświęconych nauce gry na djembe i tańca zachodnio afrykańskiego z finałowym koncertem grupy MORIBAYA & AMADOU FOLA

Bilety na warsztaty: afropoznan@gmail.com

Najlepiej sprawdźcie sami na żywo! Jest power 🙂
www zespołu: http://www.moribaya.pl/
FB: https://www.facebook.com/Moribayadrums

Blok warsztatów na DJEMBE poprowadzi AMADOU FOLA i PAUL GROCOTT

AMADOU FOLA
Utalentowany multi-intrumentalista (perkusja [rodzina bębnów djembe i sabar], balafon, gitara), kompozytor, wokalista, tancerz i wielki pasjonat swej rodzimej kultury muzycznej. Urodził się w Dakarze, w rodzinie o muzycznych tradycjach. Mimo młodego wieku może pochwalić się bogatym dorobkiem: współpracował z wieloma zespołami muzyki tradycyjnej i współczesnej, m.in. Lest Ballets Africains Fambondy, Ballet Africa Djembe de Gorée, Djembe Rythme, Groupe Kiss legendarnego już djembefola Kissimy Diabaté, Safari, Planet Gorée i in. Brał udział w festiwalach w kraju i zagranicą. W ubiegłym roku zrealizował projekt z polską multiinstrumentalistką, Marią Pomianowską, „Polska – Senegal. Muzyka z 2 kontynentów”. Ich płyta „Warszawa-Dakar” ukazała tego roku w Polsce i doskonale radzi sobie w zestawieniach muzyki etnicznej – w styczniu i lutym 2016 roku zajmując poczesne 4 miejsce na Word Music Charts Europe.Wiedzą o kulturze Afryki Zachodniej chętnie dzieli się także na warsztatach perkusyjnych i tanecznych.

PAUL GROCOTT
Pochodzi z Perth w Australii. Zjeździł wiele miejsc na świecie ale to Europa wciągnęła go na dobre. Pasja do gry na bębnach zawładnęła jego życiem ponad 12 lat temu. Gra na bębnach djembe i dun dun, a od 6 lat na balafonie – afrykańskim wibrafonie. W tym czasie poszukiwania muzyczne zaprowadziły go do Burkina Faso, Ghany, Mali i dwukrotnie do Gwinei. Gry na instrumentach uczył się między innymi od mistrzów muzyki afrykańskiej takich jak: Koungbana Konde, Bolokada Konde i Tonton Sylla, Basssidi Kone, Petit Adama Diarra. Obecnie mieszka w Polsce i jest członkiem zespołu Moribaya. Kilka ostatnich lat spędził w Czechach grając ze zespołami Tubabu, Kobiri Mouna Orchestra oraz Camara. Uczy gry na bębnach w Warszawie.

Warsztaty AFRO DANCE to:
Warsztat tradycyjnego tańca z Afryki zachodniej (Gwinea, Mali, Gambia, Senegal) z akompaniamentem bębnów na żywo. Taniec afrykański to bardzo żywiołowa i naturalna forma ruchu. Wiele kroków w tym tańcu narodziło się z naśladowania czynności życia codziennego, lub chęci podkreślenia walorów i cech płci tańczącej, takich jak siła mężczyzn, zwinność, szybkość i skoczność młodych dziewczynek, seksapil i delikatność młodych kobiet, czy też dostojność i elegancję kobiet starszych. Nauka tego tańca to także nauka folkloru i rytmów afrykańskich. Energia i radość płynąca z nieskrępowanych ruchów tańczonych w takt transowej muzyki bębnów sprawiła, że taniec ten staje się coraz popularniejszy w Europie jak i na całym świecie. Od kilkunastu lat tańczą go nie tylko
rdzenni mieszkańcy Afryki, ale także tancerze i choreografowie chcący dotrzeć do źródeł tańca.

ANIKA KAMIŃSKA
Z wykształcenia archeolog ze specjalizacją archeologia podwodna, pasjonatka podróży i kultur tradycyjnych. Przede wszystkim jednak muzyk i tancerka tradycyjnego tańca z Afryki Zachodniej. Specjalizuję się w grze na etnicznych instrumentach perkusyjnych z różnych stron świata. Ucząc się gry na bębnach natrafiła na taniec afrykański, którym zafascynowała się od pierwszego wejrzenia. Pasja do bębnów i tańca jest głównym motywem odbytych podróży na Kubę i do Afryki. Tańca afrykańskiego uczyła się w Mali u znakomitych mistrzów baletów afrykańskich oraz od znanych tancerzy afrykańskich mieszkających w Europie. Prowadzi regularne zajęcia z tańca i gry na bębnach w Warszawie, oraz weekendowe warsztaty w całej Polsce, a także liczne warsztaty w ramach festiwali (OFCA- Oleśnicki Festiwal Cyrkowo Artystyczny, Slot Art. Festiwal, Drum Djemboree, S16 – Festiwal Siarki i Ognia). Udzielała się lub udziela się do dziś w zespołach i projektach: Moribaya, Madrugada, Balkan Sevdah, Viaje Al Tambor, Ces’t Ca’ , SHO Afryka.

——————————————————————————————
HARMONOGRAM, KOSZT i MIEJSCE WYDARZENIA:

Warsztaty DJEMBE:
Miejsce: KLUBOKAWIARNIA MESKALINA ul. Stary Rynek 6
SOBOTA:
10.45-12.15 Amadou Fola grupa początkująca
12.30-14.30 Paul Grocott grupa średnio zaawansowana
15.00-17.00 Amadou Fola Grupa średnio zaawansowana

NIEDZIELA:
11.00-12.30 Amadou Fola grupa początkująca
11.00-13.00 Paul Grocott grupa średnio zaawansowana
13.15-15.15 Amadou Fola grupa średnio zaawansowana

KOSZT:
Fullpass początkujący – 3h zajęć 80zł – do 12.03/ 100zł od 13.03
Pojedyncze zajęcia 1,5h djembe początkujący 50zł
Fullpass djembe średnio zaawansowana – 8h zajęć 160zł – do 12.03 / 180zł od 13.03
Pojedyncze zajęcia 2h djembe średnio zaawansowani 60zł

Warsztaty AFRO DANCE z bębnami na żywo (grupa open):
Miejsce: One Dance Studio ul Garbary 64
SOBOTA:
15.00-16.30
16.45-18.15

NIEDZIELA:
11.30-13.00
13.15-14.45
Koszt:
Fullpass 6h tańca 150zł do 12.03 /170zł od 13.03
Pojedyncze zajęcia tańca w cenie 50zł

UWAGA!!!
Na warsztaty obowiązują zapisy na adres: afropoznan@gmail.com
Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń, a udział w warsztatach gwarantuje wcześniejsza wpłata
Osoby chcące wziąć udział w warsztatach DJEMBE a nie posiadają swojego instrumentu proszone są o taka informację w treści maila.