Zaznacz stronę

3loop

25 października, piątek
Festiwal 3LOOP.ORG
19:00 3LOOP’s New Sounds
20:00 QLHEAD %2B Luchowski (live)
23:00 Showcase: DrooM

Festiwal 3LOOP.ORG 2013 to wspólna inicjatywa 3LOOP oraz trzech poznańskich klubów: Dragona, Meskala i Meskaliny. 3LOOP to przede wszystkim netlabel, założony w 2009 roku przez QLHEAD’a, produkujący i publikujący tylko autorską muzykę m.in. na licencji Creative Commons. Albumy, EP, single i kompilacje wydane przez 3LOOP Records znajdują się w zakładce 3loop.org/netlabel. 3LOOP Records produkuje i promuje różne gatunki muzyki. W chwili obecnej są to: ambient, downtempo, electronic, world, drum %26 bass, jungle, techno, minimal, house, electro, experimental oraz trance w odmianach progressive, goa i psychedelic. Artyści, pod szyldem 3LOOP, wystąpili na festiwalach m.in. madeinpoznan.org (w tym edycja w Warszawie), Audioriver, Nowe Nurty, Poznań Poetów, Festiwal Wiosny, Robofest oraz aktywnie działają na scenie klubowej. Formą występów są najczęściej live-acty z użyciem komputerów, samplerów i syntezatorów, często wraz z „żywymi” instrumentami oraz oprawą wizualną. W 2012 roku miała miejsce pierwsza edycja Festiwalu 3LOOP. W Pasażu Kultury na Rynku Starego Miasta w Poznaniu wystąpiło 9 artystów polskich i 2 zagranicznych (UK, Meksyk). Podczas drugiej edycji wystąpią m.in Mooryc, QLHEAD %2B Luchowski oraz Krzystof AirMan Lottig (vedayoga.wordpress.com). Program festiwalu przewiduje również występy w ramach konkursu 3LOOP’s New Sounds, w trakcie których zaprezentują się artyści wybrani przez jurorów i użytkowników strony 3LOOP.ORG.

Warto przed poznańskim festiwalem przypomnieć, netlabel 3LOOP powstał i „mieszka” w Poznaniu.

QLHEAD to niezależny muzyk, producent, wydawca i juror. Założyciel netlabelu 3LOOP Records i twórca 3LOOP.org. W muzyce od lat, porusza się w różnych gatunkach muzyki elektronicznej, gra to, na co ma ochotę. Jego live-acty są równie nieprzewidywalne jak on sam, podczas których często instrumentarium złożone z laptopów, samplerów i syntezatorów uzupełniane jest przez „żywe instrumenty”. Twórca projektów muzycznych FUNK BAZZ (występ na Rynku Głównym w Krakowie w czasie Sylwestra 2008) i REFUSE DUMP. Uczestnik festiwali min. Audioriver, madeinpoznań, Poznań Poetów, Nowe Nurty i Festiwal Wiosny. Ma ciągłą potrzebę tworzenia, znajomi twierdzą, że ma muzyczne ADHD. Podczas festiwalu QLHEAD wystąpi z Wojtkiem Luchowskim, historykiem sztuki, muzykiem i aktorem współpracujący z Teatrem Usta Usta Republika oraz Teatrem Strefa Ciszy. Razem połączą elektroniczne produkcje z instrumentami etnicznymi i perkusyjnymi, na których gra Wojtek. Każdy ich występ jest niepowtarzalny i nigdy nie jest pewne w jakim kierunku będzie podążał liveact.
www.facebook.com/QLHEAD
3loop.org/netlabel/Q/1-qlhead

Mooryc (Maurycy Zimmermann) to poznański producent muzyki elektronicznej.
Ukończył lutnictwo na Akademii Muzycznej w Poznaniu. W styczniu 2012 roku nakładem niemieckiej wytwórni Freude am Tanzen ukazała się jego epka pt. „All those moments”, jednak pełen album autorstwa Mooryca światła dziennego jeszcze nie ujrzał. Współpracował z ludźmi z różnych muzycznych przestrzeni: z zespołem an_Arche, z Douglas’em Greed’em, An On Bast, Wacławem Zimplem, Ksawerym Wójcińskim, Krzysztofem Dysem, czy formacją SZA/ZA.
www.facebook.com/mooryc

Krzysztof Lottig: Z powołania Terapeuta Czaszkowo-Krzyżowy, Masażysta Ajurvedyjski. Z pasji wszechstronny muzyk. Na ścieżce prawdy w służbie innym – Dhanvantari
www.facebook.com/pages/Krzysztof-Lottig-AirMan
vedayoga.wordpress.com

Żwirek – reprezentant 3LOOP.ORG od kilku lat w Poznaniu konstruuje sposobem elektronicznym nasyconą jazzowo-etnicznymi samplami muzykę z okolic hip/trip-hopu i breakbeatu. Trąbki i fujarki śmigają na wyrazistych bitach, a banjo i arabska lutnia rozmawiają z syntetycznym basem. Na efekty tych poczynań dotychczas zwrócili uwagę organizatorzy Miller Fresh Sound (CD z magazynem Laif 10/2008), Doliny Kreatywnej TVP (wyróżnienie 2008) i festiwalu Madeinpoznań.noc (debiuty nova elektronika 2010) oraz netlabel 3LOOP Records.

Shockana przygodę z tworzeniem muzyki rozpoczął w 1993 r. Wtedy to zaczął składać na trackerze rave oraz jungle i hardcore. Od 1996 r. postanowił spróbować swoich sił w innych gatunkach muzyki elektronicznej. Grał live-acty w klubach min w Piekłoraj. W następnych latach zaczął tworzyć własne sample w programie Sound Forge. Swoje produkcje, od muzyki eksperymentalnej poprzez minimal do dnb prezentował w Cafe Mięsna, Klubie pod Minogą i w 8 bitach. Jego dorobek muzyczny liczy ponad kilkaset utworów.