Zaznacz stronę

em14 października, godz. 20.00
Emmanuel and the Fear (US) & support Dennis Jones (UK)
bilet:20/30 zł

Emanuel and the Fear nowojorski zespół, który można by nazwać orkiestrowo-rockowym. Za pomocą inteligentnych i złożonych kompozycji oraz dzięki upodobaniu do melodycznego popu Emanuel and the Fear tworzy ekstrawaganckie i klimatyczne aranżacje elektro orkiestrowe, które wraz z poetyckimi słowami piosenek dostarczają niezwykłych przeżyć słuchaczom. Muzyczne inspiracje kształtujące muzykę graną przez zespół łączą zarówno Beethovena, Rachmaninowa i Glassa jak i współczesnych twórców z Arcade Fire, Bright Eyes, Daft Punk, i Sufjan Stevens.
Zespół ma w swoim dorobku trzy wydawnictwa muzyczne: singiel “The Perfect Me” z roku 2009, minialbum „Emanuel and the Fear” z tego samego roku oraz płytę „Listen”. Jesienią 2012 ukaże się nowy LP zespołu w Europie i USA.
Emanuel and the Fear występuje często w rodzinnym Nowym Yorku, pojawia się także na uznanych festiwalach amerykańskich. W ramach jesiennej trasy 2012 zagrają w wielu europejskich miastach i powrócą do poznańskiej Meskaliny, gdzie dali wspaniały koncert w 2010 roku.
www.myspace.com/emanuelandthefear

Denis Jones jest gitarzystą, samoukiem oraz autorem tekstów z Lancashire w Wielkiej Brytanii. Początkiem muzycznej drogi artysty stało się uwielbienie dla Johna Martyna – brytyjskiego gitarzysty oraz autora tekstów. Jones zafascynowany uznanym muzykiem stworzył jednak własny styl muzyczny oparty na niepowtarzalnym sposobie gry na gitarze oraz mocnym pełnym pasji głosie. Posługując się looperem oraz wszelkiego rodzaju samplerami i efektami, artysta tworzy bogatą i złożoną orkiestrację dźwięków, wielopoziomowe wokale oraz dodatkowe efekty które przywodzą na myśl zarówno łapiący za serce folk i blues jak i ciężkie dźwięki elektroniki.
Denis Jones współpracował z wieloma uznanymi muzykami w całej Europie, między innymi niemieckim muzykiem z Dusseldorfu – Kemo, a owocem tej współpracy stał się nagrany na płycie Kemo, utwór. Artysta pracował także z John Ellis i Luke Flowers (Cinematic Orchestra), John Thorne (Lamb), Sneaky (Fingathing), Henry Da Massa (Micah P Hanson).