Zaznacz stronę

piątek // 21 października
19.00 THE FERAL TREES // 20.00 TSIGUNZ FANFARA AVANTURA // 20.45 YOUTH NOVELS // 21.30 COLOURS OF BUBBLES // 23.00 SNOWMAN

Piątkowy wieczór to przede wszystkim silna reprezentacja polskiej sceny, na czele z The Feral Trees. którego wokalistką jest amerykanka Moriah Woods. Zespół, którego muzyka charakteryzuje się brzmieniem inspirowanym akustycznym, surowym folkiem ze sporą domieszką metalu, stanowi swego rodzaju fenomen na rodzimym rynku, co udowodnił m.in. występ na Open’er Festival. Pomimo krótkiego stażu, występ na gdyńskim festiwalu ma także trio Youth Novels.

youth

Połączenie muzyki spod znaku shoegaze, dream popu i subtelnej elektroniki, znalazło się na świetnie przyjętej przez krytyków EP-ce I Used To Wreck It All. Kontrast do spokoju Youth Novels, stanowić będzie inspirowane Bałkanami szaleństwo w wykonaniu Tsigunz Fanfara Avantura, składu słynącego z porywających widowisk. Muzycy tego zespołu zaprezentują się przed wspomnianym już trio. Dominację polskich formacji w czasie piątkowego wieczoru przerwie swoim koncertem litewska grupa Colours of Bubbles. Indie rock pełen rozmaitych smaczków w postaci elementów folku czy elektroniki, to powód, który nie pozwala ominąć tego występu. Finał drugiego dnia Festiwalu Przyjaciół Meskaliny należał będzie do doskonale znanego poznańskiej publiczności zespołu, a mianowicie do Snowmana, który tego wieczoru zaprezentuje się w odświeżonym składzie.

Bilety są także dostępne w klubie i CIM