Zaznacz stronę

support:Undertape , after:ShiftersMind

w ramach Festiwal Przyjaciół Meskaliny
data: 4.12.2014, czwartek
godzina: 19.00

KILKA SŁÓW O NAS – JEDEN ZESPÓŁ, TRZY ŚWIATY

Nazywamy się Dyzmatronik i pochodzimy z Poznania. Zespół na początku tworzyły dwie osoby: Sosen iMaciora, którzy stwierdzili, że trzeba połączyć światy tak różne jak okolice hip-hopu (w których obracał się Maciora) i muzyki ilustracyjnej (jaką zajmuje się Sosen). Najciekawsze rzeczy dzieją się przecież na styku gatunków. W takim składzie, rok temu wydaliśmy płytę.

Na początku 2014 roku do zespołu dołączył Gonzo, który od zawsze obracał się w jeszcze innych kręgach niż pozostali – muzyki metalowej i rockowej. Dzięki temu płyta, którą nagrali Sosen i Maciora, nabrała zupełnie nowego brzmienia.

dyzma

JAKI ZATEM PREZENTUJEMY GATUNEK MUZYCZNY?

Ciężko wrzucić nas do jednego worka, a szuflady są dla nas za ciasne. Jeśli jednak ktoś usilnie chciałby określić nasz gatunek muzyczny, stworzyliśmy osobną metkę – TRUP HOP. Jest elektronicznie, ale z pazurem. Jest tu ambient i nuta nawiązująca do lat osiemdziesiątych. Coś z cold wave, minimal i z nienachalnego eksperymentu. A wszystko to niepozbawione elementów pastiszu i specyficznego poczucia humoru.

TEKSTY

Przede wszystkim nic o problemach osiedlowych, nic o polityce. Maciora (bo on za teksty jest odpowiedzialny) opowiada o ludziach swojego pokolenia. „Ludzie – cząsteczki elementarne” to główni bohaterowie na płycie Dyzmatronika. Statystyczni single odbijający się od siebie w klubach. „Mają na rano, ale jeszcze zostaną” czasami tylko po to, by nabrać się na dowcipy jakiejś „emo”. Bywa, że
i kac się zdarzy, na szczęście – nie moralny. Teksty ironizują, ale nie oceniają. Maciora nie zasypuje nas też gradem „celnych rymów”, a często stosuje gry słowne. Te historie to po prostu dobre obserwacje po polsku i z przymrużeniem oka.

AKTUALNIE

Jesteśmy w trakcie nagrywania EP-ki, której premierę planujemy na grudzień. Nowa forma występów, w kombinezonach prosto spod igły i z tancerkami z Teatru Tańca Koinspiracja uzupełniają charakter naszych występów – ma być wesoło i z dystansem do siebie oraz do świata. Koncerty są teatralne, robimy show i bawimy się na scenie.

Wywiad wideo:
>http://wws.fabrykazespolow.pl/newsy/item/103863-dla-dyzmatronika-alternatywa-to-nadal-mainstream

Płyta do przesłuchania na:

http://dyzmatronik.bandcamp.com

Facebook:
https://www.facebook.com/Dyzmatronik

Wybrane klipy: