Zaznacz stronę

29 października, godz. 20:00
Dni Kultury Niezależnej Białorusi PAKRAVA
Koncert twórców muzyki elektronicznej z Białorusi UNCOU Białoruś + dj ZIMMER

Wstęp wolny

Dni Kultury Niezależnej Białorusi PAKRAVA są szeroką prezentacją kultury białoruskiej, funkcjonującej często poza oficjalnym obiegiem. Przedsięwzięcie ma na celu zbliżenie i wzajemne obu kultur – polskiej i białoruskiej oraz prezentację współczesnej kultury białoruskiej. Tym razem w ramach Dniu Kultury Niezależnej Białorusi zaprezentujemy wystawę fotografii autorstwa Igora Korzuna, projekcję filmów wideo dokumentujących Białoruskie kino niezależne, oraz koncert twórców muzyki elektronicznej z Białorusi (UNCOU) i Polski.

Pod na UNCOU kryję się Artem Khudyakov , muzyk z Mińska grający muzykę elektroniczną. Artem rozpoczął działalność pod koniec 1998 roku. Wpływ na jego muzykę miały projekty, takie jak Kraftwerk czyli pionierzy elektroniki z Wielkiej Brytanii (Warp Records) i Detroit.
Jako dziecko, Artem grał na gitarze i fortepianie (ukończył muzyczną szkołę). Już w 2001 roku na kompilacji „Ambient Soho obj. 3” znalazł się jego utwór. Album wydany został przez angielski label Millennium Record. Jego utwory znalazły się również na „Igloo trax vol. 1″(Igloo magazyn rec., USA) i „ELKAmpilation” (gizmo-lab rec. Białoruś). A także album  „Advanced Tourism”. Jesienią 2010 w Anglii ukazał się pierwszy winyl wydany przez ” Random Unreleased Records” (Katalog RUR05), na którym znalazły się dwa utwory Artema (A1, A2).

Artem brał udział w wielu festiwalach i projektach muzycznych w klubach w Mińsku, Novopolotsku i Grodnie. Często jego utwory można usłyszeć w Białoruskich oraz zagranicznych audycjach radiowych. Obecnie Artem i jego przyjaciele rozwijają swoje muzyczne preferencje, które nazywają umysłem techno wypaczenia. W wolnym tłumaczeniu jest to techno zniekształcające postrzeganie, z naciskiem na eksperymental, psychodelic techno i electro ze skomplikowanych minimalistycznych harmonii.

foundamental.net/artists/uncou
www.myspace.com/subtec