Zaznacz stronę

19 marca, czwartek, godz. 19.00

bilety: 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertun

bilety dostępne w: bilety24.pl, CIM, klub

Sześciu młodych mężczyzn z Krakowa. Łączy ich miłość do gitarowej muzyki, amerykańskiej do bólu, w duchu lat 90-tych, ale jednocześnie przesiąkniętej setkami ich wspólnych i indywidualnych fascynacji. Od Nowego Jorku czy Londynu zdecydowanie bardziej wolą Kalifornię. Nie przywiązują się do swoich instrumentów i klasycznych rockowych podziałów: lider-zespół, zwrotka-refren.

dieflote

W obecnym składzie Die Flöte grają właściwie przez przypadek. Ktoś kogoś poznał dzięki zapomnianemu już ogłoszeniu, zamieszczonemu w internecie trzy lata wcześniej. Ktoś inny próbował poderwać czyjąś dziewczynę, a z rozmowy poprzedzającej rękoczyny wynikło, że potrafi grać na basie. Nazwę „Die Flöte” podsłuchali w pociągu, a żaden z nich nie mówi po niemiecku. Ich próby i koncerty podejrzanie często kończą się wizytami policji, a kilka krakowskich knajp, w których grali, krótko potem zniknęło na zawsze.

Mimo to regularnie koncertują, np. podczas festiwalu Green ZOO, gdzie zagrali u boku m.in. Lower Dens, Moonface i Tarwater, a ostatnio na głównej scenie OFF Festivalu przed Slowdive i Belle & Sebastian. W maju 2011 roku zespół własnym sumptem wydał debiutancki minialbum Plusk! Była to produkcja w 100% autorska – od masteringu utworów, po ręcznie wykonaną okładkę. Do utworu „Smell of the Dog” powstał teledysk. Utwór „Clappy” został wybrany polskim singlem roku 2011 wg portalu We Are From Poland! Ostatnio zespół wypuścił 3 single zapowiadające album „Pizza”, który ukaże się 31 października 2014 roku.

Muzycy Die Flöte współtworzą krakowski kolektyw Stajnia Sobieski, dzielą skład, instrumenty, przestrzeń na próby i scenę z takimi zespołami, jak Armando Suzette, Rycerzyki, Kaseciarz i Bezczeszczę Bęben.

Członkowie zespołu:
Mateusz Tondera – wokal, klawisze
Michał Mierzwa – wokal, klawisze
Daniel Grzymała – gitara, wokal
Rafał Pach – gitara, bas
Maciek Pitala – bas, gitara
Tomek Starek – perkusja
dawniej: Simon Taylor – gitara

Facebook: facebook.com/dieflote

Soundcloud: soundcloud.com/dieflote