Zaznacz stronę

tz123 lipca, godz. 19:30
TZADIK POZNAŃ FESTIWAL 2011
Nowa Tradycja Żydowska
Daktari (PL)
bilet 20,00 zł

Daktari to grupa improwizatorów. Ich muzyka to organiczna fuzja noise’owej energii z jazzowymi improwizacjami i folkowymi pieśniami. Wśród rozległych inspiracji zespołu można odnaleźć m. in. Sonic Youth, Gastr Del Sol, Andrew Hilla, Juliusa Hemphilla czy też Dona Cherry’ego. Mają też na swoim koncie bardzo dobrze przyjęty występ na festiwalu Nowa Muzyka Żydowska 2011, a w maju wystąpią w finale festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja.Podczas koncertu przedstawią autorskie kompozycje pochodzące z debiutanckiej płyty ‘This is the last song I wrote about Jews. Vol.1’. Wystąpią w składzie: Olgierd Dokalski – trąbka, Mateusz Franczak – saksofon, Miron Grzegorkiewicz – gitara, Maciej Szczepański – bas i Robert Alabrudziński – perkusja.

www.myspace.com/daktaripl

Olgierd Dokalski – trąbka
Trębacz i cybernetyk, urodzony w Warszawie. Samouk, na trąbce zaczął grać w wieku dziewiętnastu lat. Stypendysta niemieckiego programu Culturia (wspieranego przez Konrad Adenauer Stiftung). Obecnie prowadzi zespół Daktari oraz współtworzy trio kIRk.

Mateusz Franczak – saksofon
Multiinstrumentalista, improwizator (instrumenty klawiszowe, saksofon, gitara). Zaczynał od grania na gitarze w grupach punk rockowych, ale ostatecznie jego głównym instrumentem został saksofon. Odnajduje inspiracje w najróżniejszych gatunkach muzycznych. Przeciwnik podziału muzyki na niską i wysoką.

Robert Alabrudziński – perkusja
Perkusista, improwizator. Przez wiele lat współtworzył awangardowo-instrumentalne trio Strange Brew. Udzielał się w wielu projektach – głównie w kręgach muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Uczęszczał do Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. K. Komedy w klasie Bogdana Kulika (Marek%26Vacek, Old Timers, Swing Workshop).

Maciej Szczepański – bas
Basista, samouk i poszukiwacz nowych inspiracji, które czerpie głównie ze spotkań z innymi muzykami. Udzielał się w wielu projektach alternatywnych, hip hopowych, klezmerskich i improwizatorskich. Wspólnie ze swoim drugim zespołem Plazmatikon występował m.in. z Mazzollem, Frankiem Londonem i Paulem Brody.

Miron Grzegorkiewicz – gitara
Urodzony w 1987 roku w Warszawie, gitarzysta, improwizator swobodny, sound designer. Związany z grupami How How i Daktari.