Zaznacz stronę

cyklo32 kwietnia, godz. 20.00
Cyklotronika – wo/Wojciech Morawski – koncert
Galeria Miejska Arsenał
bilety: 10 zł – w cenę biletu wliczona jest kawa w Klubokawiarni Meskalina
kurator: Wojtek Morawski

Cyklotronika to cykl kameralnych koncertów muzyki elektronowej, co drugą sobotę w Sali Kameralnej Galerii Miejskiej Arsenał, przy współudziale klubu Meskalina. Impreza powstała z potrzeby stworzenia dobrych warunków do grania i słuchania elektroniki W Poznaniu brakuje regularnie działającej sceny ambitnej muzyki elektronicznej, która byłaby przestrzenią swobodnego, niezakłóconego kontaktu z dźwiękiem. Na koncertach zaprezentują się ciekawi twórcy elektroniki z całej Polski oraz promowani będą młodzi, nieznani szerokiej publiczności muzycy z Poznania.

wo/Wojciech Morawski
Muzyk działający na pograniczu gatunków drone/ glitch/ minimal. Zainteresowany dźwiękiem przede wszystkim jako meta datą – informacją o informacji (przestrzeń, otoczenie, odbicia dźwięku). Główny komunikat to informacja o przestrzeni. Jego muzyka obfituje w wyjątkowo wysokie dźwięki, które szczerze uwielbia. Fan akustyki oraz historii alternatywnej. Autor muzyki do spektaklu Stream w wykonaniu teatru Usta Usta Republika. Uczestnik pierwszego polskiego medialabu „MediaLab Chrzelice – Obóz kultury 2.0”. Wegetarianin.

W ramach Cykltroniki zaprezentuje nowy materiał inspirowany mechanizmami zębatkowymi, których elementy obracając się i spotykają w tym samym ustawieniu raz na kilkanaście cykli. Muzyczne relacje będą dyktowane takim właśnie sposobem działania.

Wojciech Morawski to wirtuoz laptopa, poruszający się w obrębie estetyki click’n’cuts. Ciekawie pracuje z dźwiękiem, ambientowe plamy zabrudza rytmiczną zabawą, szumami i brzmieniami z zupełnie nieelektronicznych rejonów – Jędrzej Słodkowski, „Gazeta Wyborcza”, Łódź

Z dotychczasowymi działaniami muzyka można zapoznać się tu www.myspace.com/wo9