Zaznacz stronę

8 października, godz. 20:00
Cyklotronika: Unquiet Event
Keel Keathley, Tomasz Bednarczyk

Bilety 20 zł – w cenę biletu wliczona jest kawa w Klubokawiarni Meskalina

Cyklotronika to cykl kameralnych koncertów muzyki elektronowej organizowanych w Sali Kameralnej Galerii Miejskiej Arsenał, przy współudziale Klubokawiarni Meskalina. Tym razem zaprezentują się członkowie netlabelu Few Quiet People – niezależnego wydawnictwa poruszającego się w obszarach muzyki eksperymentalnej – dając dwa solowe koncerty eksplorujące subtelne przestrzenie ambientu. Wizualizacje podczas kocertów zapewni kolektyw lower_tone.

Cykl wydarzeń Unquiet Event ma na celu promocję artystów związanych z FQP.

Keel Keathley (wczes?niej Nejmano)
Pod pseudonimem Keel Keathley kryje się absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej – Maciek Nejman. Gitarzysta, klarnecista, jeden z załoz?ycieli labelu FEW QUIET PEOPLE. W 2009 roku debiutował jeszcze jako Nejmano albumem „Noizoline”. Jego muzyka to mieszanka stylów – od eksperymentalnego ambientu, aż po noise. Spokojne, bardzo przestrzenne, ambientowe pejzaz?e czasem zmieniające się w post-rockową ścianę dźwięku, najlepiej określają styl jego twórczości. Jako Nejmano miał okazję zaprezentować się szerszej publiczności na festiwalach w całej Polsce (Plateaux Festival, Free Form Festival, Off Festival) oraz poza granicami naszego kraju (Jauna Muzika w Wilnie, Alt%2BE Festival w Moskwie). Występ w Poznaniu będzie promował jego najnowsze wydawnictwo, które ukaże się na jesieni nakładem Few Quiet People.

Tomasz Bednarczyk
Artysta dźwiękowy, mieszkający na codzien? we Wrocławiu. Od 2004 roku komponuje i pisze utwory, ukazując popową jakość dla swych kruchych zapisów. Tworzy melancholijne impresje na bazie samplowanych, zapętlonych brzmień akustycznych oraz dźwięków otoczenia. W 2006 roku oficjalnie przedstawił swoje pierwsze zapisy w postaci darmowego mini albumu „So Nice” wydanego dla Krakowskiego Audio Tong. Od 2007 roku poddaje modyfikacji utwory innych artystów (Flunk, Husky, Mr.S, Novika, Old Time Radio). W tym czasie jego remiksy pojawiają się na kompilacjach i singlach. Pierwszy pełny materiał „Summer Feelings” (2008) wydał w prestiżowym australijskim wydawnictwie Room40. Spokojny i delikatny, osadzony w surowej estetyce album został dobrze przyje?ty przez recenzentów opiniotwórczego magazynu „The Wire”. Ostatni jak dotychczas album Tomasza Bednarczyka „Let’s Make Better Mistakes Tomorrow” został wydany przez legendarny już dziś label 12k. Koncert w ramach Cyklotronika: Unquiet Event w Poznaniu będzie promował najnowszą epkę Tomasza Bednarczyka „Chapters” (jesień 2011) ,wydaną nakładem Few Quiet People.

Galeria Miejska Arsenał, Poznań
produkcja: Meskalina
kurator: Wojtek Morawski