Zaznacz stronę

cyklo35 lutego, godz. 20.00
Cyklotronika – Patryk Lichota – koncert
Galeria Miejska Arsenał
bilety: 10 zł – w cenę biletu wliczona jest kawa w Klubokawiarni Meskalina
kurator: Wojtek Morawski

Cyklotronika to cykl kameralnych koncertów muzyki elektronowej, co drugą sobotę w Sali Kameralnej Galerii Miejskiej Arsenał, przy współudziale klubu Meskalina. Impreza powstała z potrzeby stworzenia dobrych warunków do grania i słuchania elektroniki W Poznaniu brakuje regularnie działającej sceny ambitnej muzyki elektronicznej, która byłaby przestrzenią swobodnego, niezakłóconego kontaktu z dźwiękiem. Na koncertach zaprezentują się ciekawi twórcy elektroniki z całej Polski oraz promowani będą młodzi, nieznani szerokiej publiczności muzycy z Poznania.

Patryk Lichota
muzyk, kompozytor, improwizator, producent radiowy

Gra na saksofonie, thereminie, zitherze, gitarze basowej i laptopie. Jest autorem słuchowisk radiowych oraz tworzy muzykę teatralną, m.in. do spektakli Roberta Jarosza, Teatru Palmera Eldritcha czy przestrzeń dźwiękową w odwołującym się do starożytnych misteriów Symbolatorium The Mysteries Project Theatre ze Szczecina. Jest członkiem Teatru Prefabrykaty, autorem koncepcji i muzyki do spektaklu Granica Pętli prezentowanego na 18. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym MALTA 2008. Założyciel i lider kolektywu audio-wizualnego KakofoNIKT (występy m.in na Heineken Open’er 2009, Sound Screen Festiwal, Miasto Zdarzeń, Festiwal Futuryzmu Brunonalia 2008). Gra na saksofonie w punk-jazzowym zespole Mnoda oraz w grającym free-improvisation trio Kurort. Współpracuje z duetem performatywnym Agata Elsner/Ewa Janicka – przy projektach: Podejrzane, Flow, Imponderabilium. Z Martą Romaszkan zrealizował spektakl taneczny Starving Mirrors, który swoją premierę miał na festiwalu ADM Bliksem w Amsterdamie. W grudniu 2010 roku odbyła się premiera jego spektakl Strange Lóóp, odwołującego się do teorii świadomości – „dziwnej pętli” Douglasa Hofstadtera, wykorzystujący sprzężenia zwrotne video i dźwięku modulowane w czasie rzeczywistym przez dwie tancerki. Prowadzi w Radio Afera audycje Audiosfera poświęconą muzyce współczesnej.
Grał i/lub nagrywał z Blanką Dembosz, Claytonem Thomasem, Piotrem Mełechem, Jeffem Gburkiem, Jakubem Paczkowskim, Piotrem Tkaczem.

W ramach Cyklotroniki zaprezentuje specjalny projekt Audio iluzje, w którym wykorzystywać będzie fenomeny błędów percepcji słuchowej. Nasz układ słyszenia generuje czasem dźwięki, które nie istnieją fizycznie w przestrzeni, ale są rodzajem tonów wirtualnych, tworzonych wewnątrz ucha. Koncert przybierze kształt iluzjonistycznego pokazu, gdzie królikiem z kapelusza będą m.in. fantomowe słowa, tony Sheparda, efekt McGurka czy paradoks trytonu.