Zaznacz stronę

22 października, godz. 20:00
Cyklotronika: AudioVisual
Szymon Kaliski, wo/ Wojciech Morawski

Bilety 20 zł – w cenę biletu wliczona jest kawa w Klubokawiarni Meskalina

Cyklotronika to cykl kameralnych koncertów muzyki elektronowej organizowanych w Sali Kameralnej Galerii Miejskiej Arsenał, przy współudziale Klubokawiarni Meskalina. Tym razem zaprezentuje się dwójka młodych poznańskich artystów, którzy zdążyli już wypracować sobie markę daleko poza granicami miasta. Szymon Kaliski oraz Wojciech Morawski zagrają dwa solowe koncerty. Oba koncerty będą miały charakter audiowizualny gdzie obraz jest bezpośrednią konsekwencją działań na polu dźwiękowym.

Szymon Kaliski
Młody muzyk mieszkający w niewielkim mieście pod Poznaniem. Tworzy bazując na prostych akustycznych loopach i nagraniach terenowych, zmieniając je w kruche zapętlone melodie i minimalistyczne droney. Jego nagrania są zatopione w statycznych szumach, wypełnione niedoskonałościami i trzaskami, pełne delikatnych przestrzeni.
Jego muzyczna kariera z każdą chwilą nabiera coraz większego rozmachu, o czym świadczą kolejne nagrania dla zagranicznych wytwórni. Jego ostatnia płyta „For Isolated Recollections” została bardzo ciepło przyjęta przez polskich i zagrnicznych recenzentów.

Wojciech Morawski
Muzyk pracujący głównie metodą sprzężeń zwrotnych. Łączy wysokie cyfrowe jakości z analogowymi niedoskonałościami. W ramach Cyklotroniki wystąpi z wykonaną przez siebie cytrą nagłośnioną za pomocą ręcznie wykonanych mikrofonów. Instrument stanowi podczas sprzężenia akustyczny filtr umożliwiający ogrywanie poszczególnych alikwotów, czego konsekwencją jest statyczna, wibrującą ściana częstotliwości. Rozwijanie techniki feedbacku oraz eksperymenty z instrumentami i prostymi analogowymi podzespołami są próbą znalezienia nowego kierunku rozwoju w świecie muzyki elektronicznej zdominowanej przez sample i loopy.
Do tej pory wydał dwie płyty. „Format Survivers” nakładem netlabelu 3Loop Records oraz nagradzany za autorską koncepcję album „1,2,3,4”, wydany własnym sumptem w opakowaniach wykonywanych ze śmieci.

Galeria Miejska Arsenał, Poznań
produkcja: Meskalina
kurator: Wojtek Morawski