Zaznacz stronę

cyklo35 marca, godz. 20.00
Cyklotronika – Arszyn/ Krzysztof Topolski – koncert
Galeria Miejska Arsenał
bilety: 10 zł – w cenę biletu wliczona jest kawa w Klubokawiarni Meskalina
kurator: Wojtek Morawski

Cyklotronika to cykl kameralnych koncertów muzyki elektronowej, co drugą sobotę w Sali Kameralnej Galerii Miejskiej Arsenał, przy współudziale klubu Meskalina. Impreza powstała z potrzeby stworzenia dobrych warunków do grania i słuchania elektroniki W Poznaniu brakuje regularnie działającej sceny ambitnej muzyki elektronicznej, która byłaby przestrzenią swobodnego, niezakłóconego kontaktu z dźwiękiem. Na koncertach zaprezentują się ciekawi twórcy elektroniki z całej Polski oraz promowani będą młodzi, nieznani szerokiej publiczności muzycy z Poznania.

Arszyn/Krzysztof Topolski

Elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów, perkusista. Był stypendystą Museums Quartier w Wiedniu oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2009 wraz z Mariuszem Warasem stworzył instalację Fabryka w CSW „Znaki Czasu” w Toruniu, a także prezentował utwór Folk Science jako część projektu Pandemonium w AC Institute [Direct Chapel] w Nowym Yorku.

W jego pracy kluczowe pojęcia to noise i soundscape. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera, tworzy instalacje dźwiękowe i interaktywne. Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty.

Grał na perkusji w zespołach: Kobiety oraz Ludzie. Współpracuje, współpracował lub występował okazjonalnie z takimi artystami, kuratorami lub grupami jak : Mariusz Waras, Laurenz Theinert, Daniel Muzyczuk, Tomasz Duda, M.bunio.S, Emiter, Thomas Lehn, Andrew Sharplay, Mikołaj Trzaska, Hoec, Dj Wojak, free103point9, Wojtek Mazolewski, Ania i Adam Witkowscy, Lukas Jiricka, Tomasz Ziętek, Martin Blazicek, Dominik Bukowski, Hevelius Brass, XV Parowek, Tianna Kennedy, Damian Catera, Łukasz Ciszak, Janusz Mackiwicz, Columbus duo, Paulus, Łukasz Kos, Tomek Kopcewicz, Dagna Sadkowska, Michał Górczyński. Jest członkiem PSeME (Polish Society for Electroacoustic Music).

Z pracami artysty można zapoznać się na blogu krzysztoftopolski.wordpress.com