Zaznacz stronę

cezik27 lutego, czwartek, godz. 20.00
CeZik & KlejNuty – Kameralny Akt Solowy w Meskalinie
bilety: BRAK BILETÓW
support PETER J. BIRSH

CeZik ZAGRAŁ w Meskalinie kilka tygodni temu. Zatęskniliśmy i już. Wraca.
Kto się nie załapał na ostatni koncert ma teraz okazję. Tym ciekawszy będzie ten wieczór, że na scenie pojawią się wspólnie w Peterem J. Birshem – obaj byli entuzjastycznie przyjmowani przez naszą publiczność. Choć reprezentują dwa różne światy muzyczne, to bardzo często razem koncertują.

CeZik:Lubi grać na gitarze, wyć do księżyca, napić się piwa i długo pospać. Pewnego dnia postanowił jednak, że chce od życia czegoś więcej. Chciał dzielić się z innymi tym, co potrafi robić najlepiej.
Z pomocą przyszły dobrodziejstwa internetu, dzięki któremu pokazał Polsce kilka swoich muzycznych sztuczek i ku jego zdziwieniu – spodobało się!

Na dzień dzisiejszy klipy CeZika na jego kanale zostały obejrzane ponad 27 miliony razy. W jednym z nich śpiewa od tyłu, w innym gra na garnkach i butelkach („Hey – [sic!] kuchnia cover”), a w jeszcze innym walczy z gumowym aligatorem („Forfiter Blues”). Upodobał sobie również śpiewanie znanych utworów na kilka głosów. Kilka okienek, w każdym z nich CeZik i nie wiadomo na którego patrzeć, a którego słuchać („Szajka CeZika i polska muzyka”). Z największą przyjemnością bawi się stylami muzycznymi; i tak w klipie „Te ostatnie niedziele” w ciągu 2 minut miesza 10 diametralnie odmiennych gatunków.
Strona internetowa CeZika: www.cezik.com

Peter J. Birsch
To sceniczny pseudonim artysty, naprawdę nazywa się Piotr Jan Brzeziński. Pochodzi z małego miasteczka – Wołów na Dolnym Śląsku gdzie mieszka i komponuje. Jego muzyka obraca się wokół amerykańskiego folku, alt-country itp. stylów. Na twórczość Piotrka wielki wpływ mają tacy artyści jak Damien Jurado, Bon Iver i Bonnie „Prince” Billy. W kwietniu 2010r wyszły na światło dzienne pierwsze nagrania Piotrka. Debiutancką EP „In my Island” nagrał w studiu Przemysława „Perły” Wejmanna.
W styczniu 2013 ukazała się debiutancka płyta Piotra.