Zaznacz stronę

news5 stycznia
Scena rozPOZNANIA Muzycznego
BREAKING NEWS

bilety: 10 zł
Bilety w przedsprzedaży w :CIM, bilety24.pl, w klubie

Muzyka Breaking News jest tak oryginalna, że w zasadzie, nie ma jej do czego porównać ani określić jasno jej stylu. Teksty są wyłącznie po angielsku, co jest dość rzadką rzeczą w kraju nad Wisłą. Nikt zresztą nie ukrywa, że ambicje członków grupy wykraczają daleko poza granice – gdy znikają bariery językowe, to muzyka staje się uniwersalna. Właściwie każdy kawałek jest inny: tu pulsujący beat, tam kropla afrykańskich rytmów, która przyspiesza bicie serca, trochę egzotycznych dodatków z wyprawy na Wschód i już jest. Czasem coś mocniejszego – jakieś funkowe lub rockowe brzemienia, niepokojące solo albo zupełnie szalony, jazzowy odjazd i jak zawsze, rewelacyjny, zmysłowy wokal Gosi. A może trochę swingu? Albo klubowe wibracje? Znajdziecie tu wszystko.
Zespół oczarował m.in. Zbyszka Hołdysa i wystąpił w MTV Classic. Dzięki jego życzliwości i wsparciu, zespół uwierzył, że warto grać ambitną muzykę i zawsze “trzeba robić swoje”, żeby nie zostać tylko “meteorytem” na muzycznym rynku. Oraz Marka Niedźwieckiego, którego oczarował głos Gosi. On pierwszy puścił na antenie “Trójki” kilka utworów zespołu. Konsekwencją tego spotkania było zaproszenie Breaking News do prestiżowego Studia im. Agnieszki Osieckiej. Koncert transmitowano na żywo na antenie PR III Polskiego Radia. Ponadto Marek Niedźwiedzki zafascynowany zespołem umieścił piosenkę “Coffee Cup” na redagowanej przez niego płycie Smooth Jazz Cafe vol.6.

Skład:
wokal – Gosia ‘Siara’ Witkowska; git. – Jarek ‘Jarecki’ Chmielewski; git. – Krzysztof ‘Kristina’ Świerzowicz; sax. – Maciej ‘Kocin’ Kociński; bas – Łukasz ‘Luka’ Chojnacki; perk. – Mirek ‘Miras’ Kamiński. (gościnnie piano – Piotr Wrobel)