Zaznacz stronę

4 grudnia

bloki wyrastają z tkanki miasta, bawią się jego rytmem, oddechem i zapachem. Kryją się w zaułkach, spontanicznych domówkach, godzinach spędzonych na przystankach. Spacerują po parkach, wylegują nad rzeką, snują po dusznych knajpach, często też najzwyczajniej w świecie gapią się w szybę.

Grają na żywo zawieszeni gdzieś pomiedzy 90′ a współczesnością, minimal’em a breakbeat’em.

bloki to poznański duet elektroniczny, który tworzą producent i perkusista Piotr Kowalski (Kopyt / Kowalski) i wokalistka Paulina Ślusarek. W muzyce zespołu słychać inspiracje brzmieniami przełomu lat 90’-00’, a beat jest najczęściej punktem wyjściowym do dalszych dźwiękowych poszukiwań w szerokiej przestrzeni stylistycznej, gdzieś pomiędzy trip-hop’em, minimal-soul’em a breakbeat’em.

bloki uwielbiają live-acty i aby przekazać w nich jak najwięcej energii i emocji, większość kompozycji powstaje na automatach perkusyjnych i syntezatorze analogowym, a całe utwory rejestrowane są od początku do końca na żywo.

Debiutancka EP-ka duetu pt. Dance that! (2015) spotkała się z bardzo przychylnym odbiorem. Artyści występowali na jednej scenie z takimi wykonawcami jak Mooryc, Gorje Hewek czy Gathaspar. Gościli również na Festiwalu PLASTER w CSW w Toruniu oraz na GAMMA Festival w Gnieźnie. Natomiast pojekt okładki płyty, autorstwa Tomasza Piróga, znalazł się wsród 6 najlepszych polskich okładek 2015 r. w konkursie organizowanym przez Galerię Miejską Arsenał w Poznaniu.

Linki:
http://bloki.bandcamp.com
https://soundcloud.com/blokimusic
https://www.facebook.com/blokimusic