Zaznacz stronę

5 grudnia

BISQUIT powrócił z nowymi dźwiękami, świetnymi kompozycjami i niebanalnymi tekstami. Wiele przebojów takich jak „Kino”, „Przypływy i Odpływy”, „Kasjo”, a także „Wielki mały człowiek” (cover kultowego zespołu „2+1”), przez wiele tygodni utrzymywały się na szczytach wielu list przebojów. Z okazji nowej płyty BISQUIT odbył trasę koncertową po wielu klubach w Polsce, gorąco i licznie przyjmowany przez publiczność.

W marcu 2015 r. BISQUIT wydał nową EP-kę Dunes Blanches (Białe Wydmy).

Zespół sięgnął po 2 utwory, które ukazały się już wcześniej. Pierwszy „Pas Grand Chose” to francuskojęzyczna wersja „Tak mało wiesz” – piosenki BISQUIT, która ukazała się na płycie z 2008 roku „Pytania”.
Numer dwa to hit końca lat 80-tych, wykonywany wcześniej przez francuską piosenkarkę Desirelles „Voyage Voyage”.
Zaskakujące aranżacje, lekkość języka francuskiego, nowatorskie brzmienia i wyjątkowość wydawnictwa to nowe otwarcie w dotychczasowej działalności BISQUIT.

Wersja „Voyage Voyage” w wykonaniu BISQUIT znalazła się na wyjątkowej składance BBC Radio 2 “Sounds Of The 80s”, obok tak znanych artystów jak: Manic Street Preachers, James Blunt, Kaiser Chiefs, Dido, Ed Sheeran, Rumer, Birdy, SAM SMITH, Katie Melua czy The Script.