Zaznacz stronę

bino29 marca, wtorek, godz. 20.00
Binoculers (de) & The Great Park (uk)
Bilety: 10/15

Binoculers po raz drugi wystąpi w Poznaniu. Po wspaniałym przyjęciu w Meskalu, tym razem na większej scenie w Meskalinie.
Binoculers odtwarza obraz by ujawnić istotę rzeczy za pomocą ponadczasowego, ale i nowoczesnego folka. Czasem ze zbliżeniem i ostrością, czasem z perspektywy lotu ptaka. Nadja Rüdebusch, wokalistka i gitarzystka zespołu EMMY MOLL, w swoim solowym projekcie bawi się różnego rodzaju perspektywami. Rysuje mapę odległych krajobrazów melancholii.

Nadja stosuje dość minimalistyczne techniki ale wypełnia brzmienie przeróżnymi instrumentami i wszechstronnie wykorzystuje loopy. Sample gitar akustycznych, powszechne instrumenty jak melodyka ale również dość niespotykane przedmioty sceniczne jak stara walizka. tworzą razem wyjątkową atmosferę. Wyobraź sobie pozytywkę grającą kołysanki o północy. Piosenki są dyskretne i ostrożne, ale na pewno nie są nieśmiałe. Są raczej skromnym zaproszeniem niż nachalnym nawoływaniem. Jej osobiste teksty pozostawiają wiele przestrzeni na własne myśli i uczucia, na refleksje o twoim własnym życiu. Autorka dzieli się swoimi obserwacjami za pomocą tak delikatnych i spokojnych melodii, tak czystego głosu, że nie uciekniesz przed ich metaforycznym przekazem. Od samotności pirata do cyrku w chmurach…

Binoculers oznacza czuć, myśleć i obserwować z bliska. Postacie w jej opowieściach portretują ludzi spotykanych w jej życiu, z dylematami czy zostać czy odejść, pełnych pewności siebie lub refleksji. Jej opowieści zarówno spoglądają w głąb duszy ludzkiej jak i analizują zewnętrzny świat w sposób ciekawy ale i nie pozbawiony sceptycyzmu.

Nadja gra solo od 2007 roku. Wydała swój debiutancki album „Every seaman’s got a favourite spaceship“ na winylu i CD. Od tamtego czasu zagrała ponad 80 koncertów dzieląc sceny z takimi artystami jak: Dennis Jones, Annalena Bludau, The Canoe Man, Pink Moth, Rue Royale czy Björn Kleinhenz. W tym roku ruszyła na trasę koncertową po Włoszech, Portugalii, Niemczech i Szwajcarii. W Polsce zawita na trzech koncertach.

http://www.myspace.com/binoculers
http://www.myspace.com/emmymoll

The Great Park (uk)
The Great Park to projekt Stephena Burch. Stephen urodził się w południowej Anglii, ale spędził większość swojej młodości przenosząc się z miejsca w miejsce, zanim jego rodzina nie osiedliła się w irlandzkiej wsi. Na terenie ich gospodarstwa był stary opuszczonych domek, ledwo stojący ale miał jedno pomieszczenie wystarczająco suche i ciepłe by tworzyć w nim muzykę. Stara gitara akustyczna i rodzinne pianino, miotły, garnki i metalowe łańcuchy. Widoki pól, domów, gospodarstw rolnych, zwierząt, starań i ucieczek – postacie pojawiające się i wracające w różne miejsca – poważne piosenki z podróży – jednoczącym je tematem jest „The Great Park”. W 2009 The Great Park zagrał ponad 150 koncertów w Niemczech, Szwajcarii, Danii, Włoszech i Anglii. Dziesięć jego albumów jest dostępnych przez Woodland Recordings.

http://www.myspace.com/thegreatpark