Zaznacz stronę

Benjamin Yellowitz

13 maja // 19.00

Benjamin Yellowitz wprowadza do muzyki akustycznej nowy poziom – ciemną, mroczną produkcję.

Benjamin wydał w 2015 roku mini album „Benjamin Yellowitz”. Regularnie gra wiele koncertów w Wielkiej Brytani oraz w Europie niezależnie czy są to małe kluby czy większe festiwale – zawsze daje z siebie wszystko. Zagrał dwa akustyczne koncerty na festiwalu Acoustic East Festival organizowanym przez znany brytyjski magazyn Time Out, na Citadel Festival, niemieckim Sound of the Forest Festival, Juwenalia Festiwal w Polsce a także na Edinburgh Fringe Festival.

W 2018r. Benjamin wraca do Polski z dłuższą trasą, na której zagra w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu.

Muzyk miał również okazję zagrać parę koncertów w Stanach Zjednoczonych – zarówno w małych klubach jak i w lokalnych stacjach radiowych. Co więcej, chwytliwe piosenki Benjamina są grane w wielu krajach świata, singiel „Ash Wednesday” był wyróżniony w BBC Radio, dla którego zagrał akustyczny koncert w ramach BBC Introducing Sessions. Brytyjczyk miał również swoje 5 minut dla Sofar Sounds, a także otrzymał wiele dobrych recenzji. Został nawet doceniony przez Bena Howarda, Fink oraz Coldplay.

Kilka przykładowych recenzji:

„Wyobraźcie sobie artystę, który brzmi jak mieszanka N.E.R.D., Iana Brown, Patricka Watson, Fink i Justina Timberlake. Jacky Parker znalazł to w Benjaminie Yellowitz”

-Amazing Radio-

„Yellowitz prezentuje gniewny, a zarazem delikatnie brzmiący funk  – tak jakby połączenie Queens of the Stone Age i Pharrella”

-Line Of Best Fit-

„Z naszymi upodobaniami do ciemnego zagadkowego popu nie mogliśmy NIE umieścić Benjamina Yellowitz jako Artystę Tygodnia…mówiąc dosadnie – ten muzyk znalazł swoje brzmienie i robi ono wrażenie”

-The Vinyl District-
(Artysta Tygodnia)

„Pop, jak się okazuje ma również swoją ciemną stronę, jak to Benjamin Yellowitz pokazuje z zapierającym dech w piersi efektem”

-God Is In The TV-
(piosenka tygodnia)

Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne są w serwisie goout.net

+

Wszystkie koncerty rozpoczynają się
o godzinie 19.00.
Bilety można nabyć w dniu koncertu,
przy wejściu.