Zaznacz stronę

data: 20.11.2014, czwartek, 19.00

To wspólny projekt ikon polskiej sceny alternatywnej – Bajzla i Budynia (znacie ich m. in. z projektów Pogodno i Bajzel).

babu

Ten pierwszy, to człowiek orkiestra – legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego, znany nie tylko w Polsce.

Budyń, to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.

W projekcie Babu Król, od trzech lat muzycy występują w duecie (okazjonalnie w trio), oddając szacunek Edwardowi Stachurze. Wydali świetnie przyjęty album „Sted” i zagrali dziesiątki koncertów w całej Polsce. Wydobyli wiersze Stachury spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania bigbitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami, które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek, migracji i poszukiwań.

Jesienią wyjdzie nowy album Babu Króla „Baobab”! Druga płyta duetu jest w pełni autorska. Piosenki na „Baobabie” to małe manifesty emancypacyjne. O czym śpiewają Bajzel i Budyń? – O tym że życie to ruch, że nie ma jak odpuścić sobie „spinę”, że jak się czymś „jarasz”, to czujesz że żyjesz! O tym, że „żegnaj Gienia świat się zmienia”, że jesteśmy dostępni tylko w tej jednej wersji i warto o nią dbać, że fantazje to nie rzeczywistość! I tak dalej… – mówi enigmatycznie Budyń.

Tu możesz posłuchać dużych fragmentów pierwszej płyty Sted”: www.babukrol.bandcamp.com. Album nie oddaje jednak wielkiej energii, którą chłopaki serwują podczas koncertów!

Strona internetowa projektu: www.facebook.com/BabuKrol