Zaznacz stronę

baasch23 października, czwartek, godz. 19.00
BAASCH
ceny biletów: 12 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu

BAASCH to pierwsze w pełni solowe przedsięwzięcie muzyka, który ma już w dorobku zarówno udział w kilku wydawnictwach jak i liczne występy w klubach i na scenach festiwalowych (Open’er Festival, FreeFormFestival). Kompozycje, którymi BAASCH podzielił się za pośrednictwem Internetu | baasch.bandcamp.com |, wzbudziły duże zainteresowanie.

Simple Dark Romantic Songs tytułem mówią wszystko o swojej zawartości. Na EP-ce dominują powykręcane melodie, wsparte mocnym, lekko przesterowanym wokalem, który jest najbardziej wybijającym się elementem muzyki. Jest w nim dużo chłodu, pewnej pociągającej obojętności, która kontrastuje z tekstami. U podstaw leżą masywne bity, brzmieniowo,czasem zbyt podobne do siebie. Całość opatrzona jest szeregiem ożywczych synthów, które właściwie już teraz mogłyby stać się wizytówką Baascha.

„Frapujące spotkanie świata emocji ze światem chromu i stali, kabli i pokręteł. Tych kilka piosenek wystarczy, by uwieść i pozostawić z niedosytem (…)” T-mobile Music
„Baasch (…) wdarł się bardzo subtelnie do wysublimowanego świata muzyki. EPka zatytułowana Simple Dark Romantic Songs – zaskakuje, jest niecodzienna, a wręcz intrygująca.” / jazzsoul.pl
Utwór ‘Animals’ znalazła sie na kompilacji francuskiej wytwórni Glacis prezentującej najbardziej godne uwagi europejskie projekty z kręgu szeroko pojętej nowej elektroniki.