Zaznacz stronę

ali

28 października, poniedziałek, godz. 19.00
ALI WARREN
wstęp wolny

Ali Warren, to prywatnie Alistair Warren, 24-latek pochodzący z Tauton w Wielkiej Brytanii. Od lat mieszka jednak i tworzy w Londynie, gdzie wraz z przyjaciółmi aktywnie koncertuje pod szyldem 'Ali Warren Band’. Muzyka Aliego to wypadkowa singer-songwrting’u, blues’a, folku oraz jazzu.
Inspiracje takimi zespołami i osobistościami jak chociażby: Neutral Milk Hotel, John Martyn, Joni Mitchell, Tom Waits, Warpaint, Fela Kuti czy The Tamborines – umożliwiają odbiorcy uświadomić, jak szeroki i różnorodny jest zakres inspiracji arystysy.

Jako projekt istniejący od 2011, Ali Warren zagrał liczne koncerty na Wyspach Brytyjskich (gdzie m.in. został zaproszony do legendarnej areny Bush Hall) oraz miał przyjemność uczestniczyć w dwutygodniowej trasie w Czechach i Polsce, gdzie stanowił support dla dobrze znanej polskiemu odbiorcy grupie Please The Trees. Prymarne wystąpienia Brytyjczyka w Polsce na przełomie stycznia i lutego, zaskoczyły i zachwyciły przybyłych na koncerty, co w efekcie wyrażone zostało licznie w pozytywnych opiniach oraz gestach widzów.

Na kolejnej, drugiej już trasie w Polsce Ali Warrena, usłyszymy premierowe utwory z wydawnictwa, mającego pojawić się z początkiem października w Londynie.