Zaznacz stronę

20 września, piątek, godz. 19.00
Aladdin Killers
wstęp wolny

Aladdin Killers to grupa przyjaciół współpracujących od kilku lat u boku jednego z najbardziej znanych i cenionych polskich raperów (ABRADAB)obecnie również Kaliber 44. Współpraca pomiędzy tymi tak bardzo doświadczonymi muzykami jak i powstanie odrębnego kolektywu była zatem jedynie kwestią czasu. Zespół tworzy niepowtarzalną hybrydę dźwiękową bez specjalnego mocowania się z tą koncepcją. Jest to naturalnym wynikiem polegającym na różnorodności pochodzenia geograficznego i dorastania w innych kulturach muzycznych oraz społecznych. Kreacje muzyczne Aladdin Killers ze względu na swą multifunkcjonalność oraz uniwersalność stylistyczną są trudne do zdefiniowania czy szufladkowania.Muzyka tego zespołu sprawdza się jednakowo dobrze w trakcie koncertów, sprzątania czy podczas jazdy na deskorolce.
Muzyka tego zespołu, pomimo iż oparta często na skomplikowanych fakturach i niesztampowych rozwiązaniach rytmiczno – harmonicznych, sprawia jednak wrażenie ogólnoprzyswajalnej.

Artyści dysponują olbrzymią paletą możliwości brzmieniowych swobodnie posługując się samplerami, looperami oraz innymi dostępnymi możliwościami techniki XXI wieku. Muzycy świadomie żąglują zróżnicowanymi technikami oraz brzmieniami kolejnych epok i gatunków, bazując na klasycznm groovie kontrabasu, „jazzowej” perkusji i organów Hammonda, całość okraszając nietuzinkowymi scratchami.
Muzyka Aladdin Killers choć powstaje przy pomocy realnych i powszechnie dostepnych dzisiaj metod realizacji i możliwości technicznych, sprawia wrażenie czegoś nowego, jakby wychodzącego na przeciw jeszcze nie zdefiniowanym oczekiwaniom artystyczno- kulturowym kolejnych dekad.

Aladdin Killers – skład:
Adam Stodolski – bass, double bass,
Mateusz Pawluś – keyboards, FX,
Jarosław „Jaroz” Pakuszyński – scratch, FX,
Przemek Borowiecki – drums, FX