Zaznacz stronę

15 marca // 19.00

agibilety: 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu

Agi Brine miesza style i flirtuje z elektroniką. Jest zaprawionym w bojach muzykiem, który dzięki doświadczeniu z gry w wielu projektach, zapoczątkowała własny styl, któremu nareszcie przyszedł czas by nadać ostateczny kształt. Poznajcie AGi Brine.

Aga Bigaj, to poznańska artystka, w swoim brzmieniu łączy inspiracje songwriterskim popem spod znaku Tori Amos i pełnym kobiecego wdzięku r’n’b w stylu Aaliyah. Te dwie postacie, których dorobek odegrał zasadniczą rolę w światowej muzyce, miały największy wpływ na wrażliwość i estetykę twórczości AGi. To nietuzinkowe połączenie wzorców poskutkowało tym, iż z łatwością przechodzi ona od zwiewnych kompozycji o delikatnych strukturach do emocjonalnych i dynamicznych utworów emanujących drapieżną kobiecością.

To właśnie kobiecość jest cechą wybijającą się na pierwszy plan w przypadku twórczości

AGi Brine, niezależnie od tego czy anturaż dźwięków wokół jej charakterystycznego głosu to subtelny pop czy podrasowane elektroniką r’n’b. Bez względu na obrany kierunek, artystka nie idzie na skróty – jej utwory to bogate w warstwie muzycznej kompozycje, w których nie brakuje melodyki i spójności.

AGi ma na koncie docenioną przez prasę muzyczną jak i fanów EPkę „Filling Empty

Spaces”. Materiał został gorąco przyjęty przez publiczność takich festiwali jak Open’er czy

Spring Break, oraz w trakcie wspólnych występów z Elliphant i Morcheebą.