Zaznacz stronę

arpro8 maja, środa, godz. 20.00
FESTIWAL KULTURY STUDENTÓW KULMINACJE
Adam Bieranowski
AR Project

wstęp wolny

Adam Bieranowski
Jeden z najbardziej utalentowanych, młodych polskich pianistów. Jako kompozytor, aranżer i instrumentalista nie ogranicza się do formalnych czy harmonicznych ram jazzu. W jego licznych autorskich kompozycjach przejawiają się charakterystyczne cechy wielu stylów, jednak sam określa swoją twórczość po prostu jako muzykę fortepianową.
Działalność sceniczna pianisty to szeroki wachlarz projektów. Od głównego solistycznego projektu „Adam Bieranowski Fortepian Solo”, wielu duetów z wokalistami takimi jak John James, Marcin Spenner, Agata Rożankowska, Paweł „Biba” Binkiewicz, Ania Polowczyk oraz Filip Mettler przez triowe projekty jak Marek Jakubowski Trio do gościnnej współpracy z większymi składami prezentującymi przeróżne rodzaje muzyki takimi jak Volver, Soul Re Vision Band, AR Project. Współpracował również z topowymi instrumentalistami takimi jak Maciej „Kocin” Kociński czy Piotr Żaczek.
Swoją obecność na scenie muzycznej Polski Adam Bieranowski potwierdził udziałem w wielu programach telewizyjnych takich jak „Kuba Wojewódzki”, „Dzień Dobry TVN” i „Kawa Czy Herbata” – wraz z Leszkiem Możdżerem. Artysta rozpoczął również współpracę z jedynym polskim dystrybutorem fortepianów Fazioli, którą przypieczętował sesją fotograficzną „Adam Bieranowski For Fazioli”.

AR Project
Grupa młodych, utalentowanych instrumentalistów, na co dzień tworzących bardzo różne projekty muzyczne od dada jazzu, free jazzu, funky, new jazz, do piosenki aktorskiej, main streem jazzu, soulu. Artyści zajmują czołowe miejsca na różnych festiwalach międzynarodowych i ogólnopolskich takich jak Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors 2008 oraz 2010 w Krakowie, II Ogólnopolski Konkurs Młodej Muzyki Jazzowej JAZZDA 2010 w Lublinie czy też Drum Battle w Legnicy. Jako instrumentaliści muzycy zostali docenieni przez takie osobistości jak Piotr Przybyłowicz, Cezary Konrad, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Vitold Rek czy Zbigniew Wrombel. Pomimo różnych korzeni muzycznych wszystkich muzyków AR Project łączy pasja i radość współtworzenia rzeczy nowych oraz bezwzględne oddanie precyzji i jakości wykonania. Dzięki szerokiemu spektrum doświadczeń w różnych rodzajach muzyki w utworach AR Project słuchacz znajduje całą paletę barw brzmieniowych.

Skład:
Mateusz Gulewicz – piano
Łukasz Gronowski – bass
Marek Kajdrys – drums
Sebastian Goliński – guitar
Łukasz Wojtowicz – trumpet
Karol Wieczorek – sax
Agata Rożankowska – vocal